به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین صفر فلاحی عصر امروز در دومین نشست هم‌اندیشی مدیران و مسئولان کتابخانه‌ها و موزه‌های وقفی کشور که در سالن حضرت خدیجه(س) کتابخانه حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به اینکه حضرت معصومه سلام‌الله علیها یک سال بعد از تبعید امام رضا علیه‌السلام به ایران سفر کردند، اظهار کرد: سالروز ورود ایشان گرامیداشت سالروز ورود حضرت امام رضا علیه‌السلام به این کشور نیز است.

وی با بیان اینکه در کنار مقابر بزرگان شهرها و مراکز فرهنگی شکل گرفته‌اند، اضافه کرد: محافل نقل حدیث و دینی در کنار حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها شکل گرفت و بعد از مدتی این محافل تبدیل به مدارس علمیه شد.

معاون فرهنگی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) ایجاد کتابخانه‌ها و مدارس علمیه را از برکات بقاع متبرکه دانست و خاطرنشان کرد: کتابخانه‌ها و موزه‌های وقفی گنجینه‌های بزرگی هستند که در کشور مغفول مانده‌اند و باید به آن‌ها بپردازیم.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ وقف نیز ظرفیت بزرگی برای نظام اسلامی است، مطرح کرد: اگر این فرهنگ به سمت فراگیر شدن و علمی شدن توسعه یابد می‌تواند دستاوردهای بسیاری را برای جامعه اسلامی به دنبال داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین فلاحی از تاثیر راهکارهای فرهنگی در رفع مشکلات اقتصادی کشور یاد کرد و ادامه داد: کتابخانه‌ها و موزه‌ها در ارتقای فرهنگ جامعه نقش مهمی دارند و امیدواریم استفاده کردن از این ظرفیت‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.(p2)