به گزارش پایگاه خبری آمقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام جوشقانیان عصر امروز در سالروز میلاد نبی گرامی اسلام و امام صادق علیه السلام در شبستان امام خمینی(ره) گفت: امتیازات و مواهبی که خداوند به رسولش عطا نموده است بسیار عظیم و زیاد است که عقول ناقص بشری قادر به درک آن‌ها نیست و فقط اهل‌بیت(ع) می‌توانند این فضایل را بازگو و درک نمایند.

وی افزود: فضایل نبی گرامی اسلام به‌قدری گسترده و فراوان است که حتی دشمنان رسول خدا نیز نمی‌توانستند آن فضایل را کتمان نمایند و مجبور می‌شدند به وجود کمالات و فضایل عظیم حضرت اعتراف نمایند.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: یکی از فضایل مهم واصلی حضرت، خوش‌اخلاقی و حسن خلق است که در همه حالات، در هر زمان و مکانی خوش‌رفتار بودند و توانستند به‌واسطه اخلاق حسنه دین اسلام را گسترش بدهند و به رزائل اخلاقی عصر جاهلی غلبه پیدا کنند و مردمان گرفتارشده در فساد و تباهی را هدایت و نجات دهند.

حجت‌الاسلام جوشقانیان در ادامه تأکید کرد: احسن الاعمال در نزد نبی گرامی اسلام، همان خلق عظیم و اخلاق خوش است که می‌تواند باعث تألیف قلوب شود و رفتارشناسی حضرات معصومین نسبت به مراجعین، اصحاب، دشمنان، توده‌های مردم و…در طول تاریخ زندگی‌شان می‌تواند بهترین الگو برای ما انسان‌ها باشد.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: رفتار مناسب و اخلاق حسنه مردان وزنان در داخل منزل نسبت به همدیگر باعث می‌شود جامعه اصلاح و مانع از بروز مشکلات عدیده دیگری شود.

وی گفت: یکی دیگر از امتیازات مهم نبی گرامی اسلام، اسوه بودن می‌باشد؛ ما انسان‌ها باید با تأسی از رفتار، گفتار، کردار و منش حضرت در سبک زندگی، عبادت و… به‌گونه‌ای رفتار نماییم که مطابق با چیزهای باشد که رسول خدا امر به آن‌ها کرده است.