به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، نصرت‌الله لطفی ظهر امروز در ستاد بزرگداشت دهه بصیرت که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به لزوم گرامیداشت دهه بصیرت اظهار کرد: از ۹ الی ۱۹ دی‌ماه به‌عنوان دهه بصیرت در استان قم نام‌گذاری شده و این مناسبت درحال تبدیل شدن به مناسبت ملی است.

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد به دنبال فراموش شدن ‌یوم‌الله ۹ دی هستند، اضافه کرد: ما مکلف هستیم از این مناسبت درس بگیریم و از آن برای آیندگان حفظ کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم فتنه سال ۸۸ را فتنه‌ای آمریکایی و صهیونیستی دانست و تصریح کرد: نقش استان قم در خنثی‌سازی این فتنه بزرگ به همت مردم ایران به ویژه قمی‌ها از عنایت‌های الهی بود که باید شکرگزار آن باشیم.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌ها نباید با برگزاری یک مراسم به نام و عنوان دهه بصیرت اکتفا کنند، خاطرنشان کرد: مجموعه‌های مختلف باید برای ۱۰ روز این دهه برنامه متفاوتی را در دستور کار خود قرار دهند به همین علت هر مجموعه باید برنامه‌های خود را از اکنون مشخص کند.

لطفی از برگزاری مراسم بزرگداشت سالروز ۹ دی در مدرسه فیضیه قم هم‌زمان با سراسر کشور یاد کرد و گفت: در این مراسم آیت‌الله سید احمد خاتمی امام‌جمعه موقت تهران به ایراد سخن خواهد پرداخت؛ امیدواریم امسال تسهیل در تردد شرکت‌کنندگان و فراهم‌سازی بستر مورد نیاز برای بانوان بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی محدود به جغرافیایی ایران نشده است، تصریح کرد: روح ولایت‌مداری، بصیرت و استقامت به‌عنوان مهم‌ترین عناصر انقلاب اسلامی در حال انتقال به کشورهای مختلف است.

لطفی به دیدار مردم استان قم با رهبر انقلاب اسلامی در ۱۹ دی‌ماه اشاره کرد و افزود: کارهای پشتیبانی و انجام هماهنگی‌های لازم برای این دیدار از ماه‌ها قبل آغاز شده است و امیدواریم افرادی که در سال‌های گذشته از این دیدار محروم بوده‌اند به دیدار امسال برسند.

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵