به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار اعضای قرارگاه فرهنگی مساجد قم که در سالن محراب حرم مطهر انجام شد، طی سخنانی تبعیت از رهنمودهای رهبری را راهکاری برای رسیدن به موفقیت دانست و اظهار کرد: کارهای مرتبط با مسجد باید در سطح کلان و با توجه به دیدگاه مورد نظر رهبر انقلاب اسلامی دنبال شود، چراکه ایشان نسبت به جایگاه مساجد نگاهی ویژه دارند.

وی با بیان اینکه نگاه رهبر انقلاب اسلامی سازنده و از باب خیرخواهی است، اضافه کرد: ایشان نسبت به شهر قم مطالبات خاصی دارند چراکه این شهر حرم اهل‌بیت(ع) بوده و دارای آستان مقدس، حوزه‌های علمیه و مراجع تقلید است و باید شأن و جایگاه آن مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت‌های مردمی در پیشبرد اهداف مساجد باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: هر چند حمایت از مساجد توسط مجموعه‌های مختلفی دنبال می‌شود، اما مردم محور اصلی در مساجد هستند و باید در برنامه‌های مختلف به آن‌ها توجه شود.

وی از نقش ائمه جماعات در جذب اقشار مختلف به سمت مساجد یاد کرد و افزود: حضور نسل جوان و نوجوان در مساجد اهمیت بسیاری دارد و این موضوع باید به صورت ویژه مورد توجه ائمه جماعات و مسئولان مساجد قرار گیرد.