به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حرم بانوی کرامت  پس از انقلاب اسلامی در راستای ارائه خدمات فرهنگی مناسب و متکی بر دین به زائران و مجاوران آستان بانوی کرامت در فروردین‌ماه سال ۹۰ اقدام به راه‌اندازی واحد مشاوره به‌ صورت جداگانه برای خواهران و برادران کرده است که در موضوعات مختلف بر محور آیات و روایات قرآن کریم مشاوره دینی به زائران و مجاوران ارائه می کند.

واحد مشاوره خواهران در ابتدا فعالیت خود را با حضور ۲۰ استاد و کارشناس حوزوی و دانشگاهی آغاز کرده و در حال حاضر این مرکز با ۴۰ مشاور در نوبت صبح به خانواده‌ها و بانوان زائر و مجاور آستان بانوی کرامت خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌کند. این خدمات مشاوره‌ای شامل مشاوره‌های اخلاقی، ازدواج، اعتقادی، تحصیلی، تربیت فرزند، تغذیه، خانواده و روان‌درمانی می‌شود.

تمامی خدمات مشاوره‌ای آستان مقدس برای زائران و مجاوران به‌ صورت رایگان بوده و اساتید و کارشناسان به‌ صورت افتخاری در واحد مشاوره مشغول ارائه خدمت به مردم هستند.

بر اساس گزارش‌ها بیشترین مراجعه به واحد مشاوره اختصاص به مسائل خانوادگی، ازدواج و تحصیل دارد و پس از آن موضوعات و مباحث اعتقادی در اولویت دوم مراجعات مردمی هست.

زمان در نظر گرفته‌شده برای ارائه خدمات مشاوره‌ای به مراجع وابسته به شرایط و درخواست مراجعه‌کنندگان دارد؛ حداقل زمان در نظر گرفته برای مشاوره ۴۵ دقیقه است.

یادآوری می‌شود، همزمان با فصل پاییز ۱۲۳۰ از خدمات مشاوره حضوری آستان مقدس استفاده کرده‌اند.

زائران و مجاوران آستان بانوی کرامت همه‌روزه به‌جز روزهای تعطیل از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ عصر می‌توانند از خدمات مشاوره‌ای آستان استفاده کنند که در این راستا برای دریافت خدمات مشاوره‌ای از واحد مشاوره خواهران می‌توانند با شماره ۳۷۱۷۵۴۲۲ تماس حاصل نمایند.

پایان پیام/ ۹۶۱۱۲