به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام، سرلشکر محمد باقری صبح امروز در دیدار با آیت‌الله سعیدی، نماینده ولی‌فقیه در استان قم در سالن محراب حرم مطهر گفت: کشور ما به دلیل دشمنی‌ها و منطقه حساسی که در آن قرار دارد، با تهدیدات زیادی مواجه است. دشمن همه تهدیدات را آزموده و به این نتیجه رسیده که تهدید نظامی کار آیی ندارد ولی تهدیدات تروریستی، جاسوسی، فرهنگی و سایبری در کنار تهدیدات اقتصادی و روانی همچنان وجود دارد.
وی بابیان این‌که نیروهای مسلح در برقراری دفاع و امنیت پایدار کشور عهده‌دار مسئولیت هستند، گفت: ستاد مشترک نیروهای مسلح، در عرصه سیاست‌گذاری و نظارت بر تمامی نیروها مأموریت دارد؛ کشور در تمامی عرصه‌ها ازنظر دریایی، هوایی و زمینی با حضور فعال نیروهای مسلح در حال انجام‌وظیفه است و در منطقه شمال غرب و جنوب شرق کشور به‌صورت ویژه حضور دارد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: امروز با تدابیر و فرماندهی نزدیک و باتجربه مقام معظم رهبری، تمامی نیروهای مسلح به مأموریت‌های خود آگاه‌اند و با حداقل امکانات و اعتبارات عهده‌دار این مسئولیت سنگین در این منطقه حساس هستند.
وی با اشاره به برپایی سه نمایشگاه صنایع دفاعی در کشور گفت: در این نمایشگاه‌ها دست آوردهای دفاعی کشور با بیش از ۷۰۰ محصول صددرصد ایرانی به نمایش درآمد. امروز بیش از ۸۰ درصد دست آوردهای دفاعی کشور بومی هستند و بسیاری از آنها با کیفیت بهتری از نمونه های خارجی، به کشورهای دیگر صادر می گردد.
باقری بابیان این‌که سیستم دفاعی کشور ازنظر فن‌آوری، سرآمد فن‌آوری‌های مختلف کشور است، ادامه داد: نیروهای مسلح در عرصه رشد و توسعه فن‌آوری می‌توانند در تمامی عرصه‌های موردنیاز کشور حضور یابند و به رشد نظام در این عرصه‌ها کمک کنند.
وی در ادامه به تلاش نیروهای مسلح در حفظ امنیت منطقه جنوب شرق کشور اشاره کرد و گفت: در سال‌های اخیر، کشورهای عربستان و امارات سرمایه‌گذاری‌های سنگینی در حمایت از تروریست‌ها داشته و دارای پایگاه‌های مخفی و نیمه مخفی در این منطقه هستند؛ کشور پاکستان نیز در ایالت بلوچستان حضور زیادی ندارد؛ همین مسئله باعث شده باوجود مرزهای زیاد مشترک با این کشور، آسیب‌هایی را شاهد باشیم.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: دشمن طی دو ماه گذشته تلاش در اجرای عملیات‌های مختلف تروریستی در جنوب شرق کشور داشته که با تلاش شبانه‌روزی نیروهای مسلح، ۹۵ درصد این عملیات‌ها خنثی‌سازی شده است.
وی ادامه داد: البته در این سال‌ها با پاکستان مذاکرات زیادی صورت گرفته و این کشور ده گردان نیروی نظامی و چند پاسگاه در مرز با ایران اضافه کرده است، ولی برای مقابله با این گروهک‌ها، نیازمند تلاش‌های مضاعف و جدی‌تری هستیم.
باقری بابیان این‌که در حال حاضر امکان حضور ما در خاک پاکستان و انجام عملیات نظامی وجود ندارد، گفت: تلاش داریم تعاملات به‌گونه‌ای پیش رود که بتوانیم با انجام عملیات و مانور مشترک در ایالت بلوچستان پاکستان یا حمایت‌های اطلاعاتی و واگذار کردن عملیات به آن‌ها از بروز حوادث تروریستی در ایران اسلامی جلوگیری کنیم.
وی خاطرنشان کرد: ققطعاً اگر پاکستان اجازه حضور و عملیات نیروی‌های نظامی ایران در ایالت بلوچستان را بدهد، قائله تروریست‌ها را تمام می‌کنیم.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر تعمیق اعتقادات و معنویت در میان کارکنان نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: در این عرصه کارهای خوبی انجام‌شده و در حال انجام است، نیروهای مسلح در رده‌های مختلف در شهر قم حضور می‌یابند و در دوره‌های مختلف بصیرتی و معرفت افزایی شرکت می‌کنند.
وی درباره مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر ساماندهی هشت میلیون بسیجی جوان، مؤمن، انقلابی و پای‌کار گفت: کارهای ارزشمندی در این عرصه صورت پذیرفته و بسیج طلاب در این راستا ظرفیتی بزرگ است.
باقری با اشاره به ورود سالانه ۴۰۰ هزار سرباز در نیروهای مسلح گفت: سربازان همواره گلایه‌هایی درباره سختی کار و نحوه برخورد با آن‌ها داشتند؛ تلاش شد ازنظر تربیتی و احترام و شخصیت سربازان کارهای خوبی انجام شود.
وی افزود: فرا آموختن مهارت‌های کاری از دیگر اقداماتی است که در این عرصه در دستور کار قرار گرفت و در یک و نیم سال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار سرباز مهارت‌هایی در رشته‌های گوناگون فراگرفته‌اند که در این راستا گواهی‌های معتبر هم برای آن‌ها صادرشده است.

گفتنی است، در پایان این دیدار نشان فاطمی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) توسط آیت‌الله سیدمحمد سعیدی به سرلشکر باقری اهدا شد.