به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، کمال ثریا اردکانی صبح امروز در مراسم افتتاحیه دومین نشست ملی گردشکری معنوی که در سالن امام خامنه‌ای حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری و معنویت باید مباحث نظری را از عملی و اجرایی تفکیک کنیم، اظهار کرد: معنویت در حوزه گردشگری جایگاه مهمی دارد که در ایران اسلامی با توجه به ظرفیت‌های موجود از جمله حرم‌های مطهر نباید نسبت به گردشگری معنوی بی‌توجه باشیم.

وی اضافه کرد:‌ این نشست ناظر بر رفع یکی از مشکلات حوزه گردشگری معنوی است که در این راستا ابتدا سئوالات پر تکرار توریست‌ها را شناسایی کرده و از این سئوالات محورهای اصلی استخراج شده و دو محور حکومت اسلامی و جایگاه زن در اسلام را به عنوان محورهای اصلی این نشست دو روزه درنظر گرفته‌ایم.

رئیس اداره امور بین‌الملل آستان مقدس بانوی کرامت با بیان اینکه بیش از ۶۰ نفر از مروجان معنویت گردهم آمده‌اند، گفت: آستان مقدس تلاش می‌کند تا از ظرفیت‌های موجود خود برای توسعه گردشگری معنوی بهره‌برداری لازم را انجام دهد.

وی از حضور میلیون‌ها زائر در طول سال در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها یاد کرد و گفت: حضور این حجم از زائران در شهر مقدس قم و این حرم مطهر فرصتی است که امیدواریم با مشارکت مبلغان و فعالان گردشگری معنوی بتوانیم از آن به صورت مطلوب استفاده کنیم.

اردکانی ضمن تقدیر از اهتمام نهادها و دستگاه‌های مختلف در راستای برگزاری این نشست عنوان کرد: امور بین‌الملل حوزه‌های علمیه، مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، دانشگاه ادیان و مذاهب و غیره در این نشست مشارکت داشته‌اند.