به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در نشست گروهی از فعالان حوزه امر به معروف و نهی از منکر استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، با تاکید بر اینکه در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باید همانند اهل‌بیت(ع) عمل کنیم، اظهار کرد: ما تکلیف‌مدار هستیم و باید بر اساس وظیفه و رعایت مراتب امر به معروف و نهی از منکر با تذکر زبانی اقدام کنیم که در صورت فراگیرشدن آن می‌توانیم به نتیجه مورد نظر برسیم.
وی با اشاره به اینکه فضای مجازی و ماهواره‌ها به صورت مستمر درحال هجمه به فرهنگ و مذهب مردم ایران اسلامی است، اضافه کرد: برای خنثی‌سازی تهاجم نرم دشمن باید فعالیت‌های فرهنگی خود را گسترش داده و با روش‌های نو و ابتکار و آموزش اعتقادات مردم را محکم‌تر کنیم.
تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) بر لزوم حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تاکید کرد و گفت: فعالیت‌های تبلیغی طلاب و روحانیون در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف تاثیر بسیاری دارد به همین علت این فعالیت‌ها باید برای اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان گسترش یابد.
وی خاطرنشان کرد: استفاده از روش‌های جدید و افزایش گفت‌و گوهای صمیمی در هدایت افرادی که خواسته یا ناخواسته عامل ناهنجاری هستند باید مورد توجه قرار گیرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید اکبر حسینی‌نژاد مشاور تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) در امور روحانیون، از تشکیل قرارگاه «۱۹ دی» در راستای حفظ شؤن شهر مقدس قم یاد و عنوان کرد: در این قرارگاه انجام رسالت‌های دستگاه‌ها در حوزه امر به معروف و نهی از منکر دنبال می‌شود.
وی یادآور شد: رهبر انقلاب اسلامی نسبت به حفظ جایگاه شهر مقدس قم به ویژه تقویت فرهنگ حجاب و عفاف در این شهر تاکیدی ویژه دارند که آیت‌الله سیدمحمد سعیدی به‌عنوان نماینده ایشان در استان قم این موضوع مهم را به صورت جدی دنبال می‌کند