به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در حاشیه مراسم اعزام خادمان و کمک‌های آستان‌های مقدس کریمه اهل‌بیت(س) به مناطق سیل‌زده لرستان طی گفت‌وگویی اظهار کرد: با نخستین خبری که از مناطق سیل زده به استان قم رسید، مردم این استان، تلاش خود را برای کمک به سیل‌زدگان آغاز کردند هر چند خود نیز درگیر مشکلاتی از جمله سیلاب بودند.
وی از تشکیل ستاد کمک‌های مردمی استان قم به سیل‌زدگان یاد کرد و افزود: در راستای ماموریت‌های این ستاد، نشست‌ها و جلسات مختلف در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) و استانداری برگزار و بر اساس نیازهای اعلام شده جمع‌آوری کمک‌های مردمی دنبال شد.
تولیت حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) با بیان اینکه مردم در کمک به سیل‌زدگان برای انجام وظایف دینی و شرعی خود قیام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: مردم قم باید این حمایت‌ها را استمرار دهند تا بتوانند تسکینی بر دردهای سیل‌زدگان باشد.
وی با بیان اینکه استان قم به‌عنوان معین استان لرستان انتخاب شده است، عنوان کرد: آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) علاوه بر اختصاص کمک‌های نقدی و غیرنقدی، خادمان خود را نیز به مناطق سیل‌زده از جمله پل دختر لرستان اعزام می‌کند تا بتواند در خدمت مردم آسیب‌دیده باشد.
آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: در این حوادث سیل‌زدگان از نظر روحی و مادی با مشکلاتی روبرو می‌شوند که آستان مقدس در این دو بعد تدابیری برای آن‌ها اندیشیده است؛ برای رفع آسیب‌دیدگی‌های روحی سیل‌زدگان نیز مبلغانی را اعزام می‌کند تا امور فرهنگی مرتبط را در مناطق سیل‌زده دنبال کنند.