به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام ‌الله علیها، مهدی غلامرضایی با اعلام این خبر، هدف از اجرای طرح نظرسنجی را ارزیابی برنامه ها و عملکرد بخشهایی که به طور مستقیم به ارائه خدمت به زائران می پردازند و رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت آنها برشمرد.
وی اظهارکرد: به منظور ارج نهادن به نظرات زائران و تکریم ایشان همچون سال‌های گذشته طرح نظرسنجی از برنامه‌ها و خدمات ارائه شده در طول ایام نوروز به صورت فراگیر در بخش های خواهران و برادران در دستور کار قرار گرفت که این طرح با تلاش همکاران با موفقیت در بازه زمانی اول فروردین تا پایان تعطیلات نوروز به اجرا درآمد.
مدیر طرح و برنامه آستان مقدس با اشاره به اینکه طرح نظرسنجی از زائران حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) طی سال گذشته نیز به شیوه مطلوب دنبال شد، اضافه کرد: با انجام نظرسنجی نوروز سال گذشته آستان مقدس توانست در نوروز امسال خدمات مطلوب‌تری را به زائران ارائه دهد و نتایج اولیه نظرسنجی در سال جاری از موثر بودن تغییرات و افزایش میانگین نمرات ارزیابی در خدمات مد نظر حکایت دارد.
وی افزود: برای ارزیابی خدمات گوناگون ارائه شده به زائران در بخش‌های فرهنگی و خدمات عمومی کاربرگ‌های مستقلی با سئوالات متنوع برای نظرسنجی از زائران حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها درنظر گرفته شد.
غلامرضایی ادامه داد: علاوه بر بررسی وضعیت ارائه خدمات در نمایشگاه‌های بهشت بانو و حریم حرم، موزه، رواق‌ها و غرفه‌های کودک و نوجوان، زائر سرای کوثر و دفاتر پاسخگویی به مسائل شرعی، خدمات عمومی آستان مقدس نیز به طور ویژه مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی با اشاره به استقبال زائران از طرح نظرسنجی گفت: نتایج به دست آمده بعد از داده آمایی و تحلیل اطلاعات، در شناخت ویژگی‌های جمعیتی زائران و همچنین شناخت دقیق نیازهای مخاطبان موثر خواهد بود.
مدیر طرح و برنامه آستان مقدس خاطرنشان ساخت: در صورت وجود کمبود و یا ضعف از دید زائران و در هر یک از حوزه ها و برنامه های مذکور، نکات به مدیران مربوطه در بخش‌ها انتقال داده شده و تلاش حداکثری برای برطرف نمودن آنها و گسترش خدمات طبق پیشنهادهای زائران صورت می‌گیرد.
وی در پایان تصریح کرد: ضمن تقدیر از همکاری مدیریت‌های مختلف به ویژه مدیریت حرم مطهر و مدیریت روابط عمومی و تبلیغات برای اجرای هر چه بهتر طرح نظرسنجی یادآور شد: جمعی از خادمان افتخاری و رسمی آستان مقدس در اجرای این طرح و همچنین ارزیابی میدانی برنامه ها و خدمات ارائه شده، حضور فعال و موثر داشتند که از تلاشهای آنان قدردانی می گردد.