به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، صد و هفتاد و نهمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان قم امشب به ریاست آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) و نماینده ولی‌فقیه در استان قم و با حضور جمعی از مدیران و مسئولان ارشد در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم طی سخنانی با بیان اینکه مستندسازی نیمه شعبان در شهر مقدس قم درحال دنبال شدن است، اظهار کرد: به دنبال انعکاس رسانه‌ای فعالیت‌ها و پدیده‌های مختلف نیمه شعبان قم هستیم.
سید موسی حسینی کاشانی با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان مطرح کرد: شورای فرهنگ عمومی استان قم برنامه‌های مختلف فرهنگی را در این ماه مبارک برای دستگاه‌ها و نهادها پیش‌بینی کرده است که امیدواریم این برنامه‌ها توسط مجموعه‌ها مورد توجه قرار گیرد.
وی از برگزاری برنامه‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان یاد کرد و گفت: مسجد مقدس جمکران، حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) و بقاع متبرکه از جمله مهم‌ترین مراکز هدف در برنامه‌های قرآنی هستند.
حسینی کاشانی بر لزوم انعکاس برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان توسط صدا و سیما تاکید کرد و افزود: ترویج ساده‌زیستی به‌عنوان یکی از اصول مهم در برنامه‌های مختلف ماه مبارک رمضان به خصوص سفره‌های افطاری دستگاه‌ها و نهادها باید مورد توجه قرار گیرد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان قم با تاکید بر اینکه ماه رمضان فرصت مناسبی برای تقویت فرهنگ دینی در میان اقشار مختلف جامعه است، مطرح کرد: در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی ماه رمضان باید ظرفیت دستگاه‌های دولتی و مجموعه‌های مردمی بسیج شود.