به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام مهدی احمدی امروز در نشست مطبوعاتی تشریح ویژه‌برنامه‌های ماه مبارک رمضان که در سالن اجتماعات مجتمع پژوهشی علامه طباطبائی برگزار شد بابیان این‌که سه محفل قرآنی در هرروز از ماه مبارک رمضان به‌صورت عمومی، ویژه بانوان و نوجوانان برگزار خواهد شد، اظهار داشت: محفل ترتیل خوانی عمومی قرآن کریم که اولین آئین ترتیل خوانی عمومی در جهان اسلام است با تلاوت اساتید و مرتلین ممتاز و بین‌المللی برگزار و از شبکه‌های استانی، ملی و بین‌المللی به‌تفصیل از شبکه‌های شبکه سه، شبکه نور، شبکه جهانی ولایت، رادیو معارف، رادیو قم و سایر شبکه‌ها پخش خواهد شد.
معاون فرهنگی حرم مطهر با اشاره به این‌که این مراسم در شبستان حضرت امام خمینی و همه‌روزه ساعت ۱۵ برگزار می‌شود، گفت: همه‌روزه بیان نکات تفسیری ساعت ۱۴:۴۵ از سوی حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج ابوالقاسم به مدت ۱۵ دقیقه انجام خواهد شد.
حجت‌الاسلام احمدی از برگزار محفل قرآنی مائده نور با عنوان ترتیل خوانی ویژه بانوان خبر داد و گفت: تلاوت یک جزء از کلام وحی توسط مرتلین خواهر همراه با تفسیر آیات منتخب از قرآن کریم و مسابقه روزانه از اهم برنامه‌های این مراسم است.
وی ادامه داد: این مراسم همه‌روزه ساعت ۱۱ در شبستان حضرت نجمه خاتون سلام‌الله علیها برگزار خواهد شد این در حالی است که ویژه‌برنامه قرآنی و معارفی ایوان آیینه که ترتیل خوانی ویژه نوجوانان به‌عنوان اولین و عظیم‌ترین آئین ترتیل خوانی قرآن کریم ویژه نوجوانان (دختر و پسر) در دو بخش متفاوت نیز در ایام ماه مبارک انجام خواهد شد.
حجت‌الاسلام احمدی از پخش این برنامه از شبکه دو، امید و شبکه استانی نور و شبکه‌های برون‌مرزی ویژه‌برنامه نوجوانان خبر داد و ابراز داشت: آغاز این ویژه‌برنامه از ۱۵ اردیبهشت در نوبت عصر (ساعت ۱۷:۳۰) و در شبستان حضرت زهرا سلام‌الله علیها برگزار خواهد شد.
حجت‌الاسلام احمدی با اشاره بر برنامه‌های مراسم لیالی پرفضیلت قدر، گفت: ساعت عمومی مراسم از ساعت ۲۲ الي ۲:۱۵ بامداد خواهد بود و این آیین از شبکه استانی نور و شبکه دو سیما و شبکه قرآن پخش خواهد شد.
وی ادامه داد: شب ۱۹ ماه مبارک رمضان دعای جوشن کبیر بانوای حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد پور و سخنرانی و احیاء با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرباقری خواهد بود.
حجت‌الاسلام احمدی بابیان این‌که احیاء شب ۲۱ ماه مبارک رمضان با مداحی سید مهدی میرداماد و سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی است، عنوان داشت: شب ۲۳ ماه مبارک رمضان حاج عباس حیدر زاده دعای جوشن کبیر را قرائت و حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرباقری مراسم احیاء را بر عهده خواهد داشت.
معاون فرهنگی حرم مطهر با اشاره به برنامه پرسمان خانواده که با محوریت سبک زندگی ایرانی اسلامی با حضور کارشناسان و خانواده‌ها، ابراز داشت: این برنامه شب‌های ماه مبارک رمضان ساعت ۲۲ در شبستان حضرت امام خمینی برگزار خواهد شد.
حجت‌الاسلام احمدی با اشاره به همایش روزه اولی‌ها، گفت: جشن بندگی پسران و دختران نوجوان همراه با اجرای برنامه‌های قرآنی و معارفی و ضیافت افطار برای پسران هم‌زمان با ۳۰ اردیبهشت و برای دختران هم‌زمان با اول خرداد برگزار خواهد شد.
حجت‌الاسلام احمدی از طرح ضیافت افطار کریمانه در ایام ماه مبارک گفت و تصریح داشت: توزیع بیش از ۳۰۰ هزار افطاری ساده میان زائران، روزه‌داران و نمازگزاران آستان مقدس در طول ماه مبارک به‌صورت افطاری ساده و ضیافت افطاری در مهمانسرای حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها با توزیع ۱۲۰ هزار افطاری در مهمانسرای حضرت انجام خواهد شد.