به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام حبیب‌الله فرحزاد پیش از ظهر امروز در محفل سخنرانی حرم مطهر بانوی کریمه اهل‌بیت با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: در همه ایام ذکر شریف صلوات بهترین اذکار و دعاهاست؛ این در حالی است که از ظهر پنج‌شنبه تا غروب جمعه ملائک برای ثبت هزار برابری ثواب ذکر شریف صلوات بر مؤمنان وارد می‌شوند.
سخنران آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها با اشاره به خطبه نبوی در مورد ماه مبارک رمضان ابراز داشت: اقبال عبادت به شما روی آورده است، این جمله‌ای است که در خطبه نبوی در توصیف جایگاه عبادی رمضان به دست ما آمده است؛ بر این اساس اگر محبت رمضان بر قلب مؤمن جاری شود حقیقت تقوا در او شکل خواهد پذیرفت.
حجت‌الاسلام فرحزاد رسوخ حقیقت ایمان به قلوب را حقیقت ایمان توصیف کرد و عنوان داشت: قرآن کریم در توصیف شاخص‌های مؤمنان می‌فرمایید« وَ الَّذينَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّهِ»
وی ادامه داد: کلمه عشق در قرآن ذکر نشده است این در حالی است که در نهج‌البلاغه و برخی از روایات شریف کافی آمده است؛ بر این اساس باید توجه داشت که عشق شدت محبت است.
سخنران آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها بابیان این‌که « أَشَدُّ حُبًّ» جایگزین واژه عشق در ادبیات قرآن است، گفت: ایمان دو گونه است تا جایی که بر اساس آموزه‌های ثقلین ایمان مستقر تا پایان زندگی همراه مؤمن خواهد بود.
وی ادامه داد: ایمان مستودع گونه‌ای دیگر از ایمان است؛ مستودع به معنای امانت است چراکه در آزمایش‌های الهی باایمان خارج نمی‌شود.
حجت‌الاسلام فرحزاد با امتحانات سخت آخرالزمان اشاره کرد و گفت: قلوب انسان در دست پروردگار عالم است؛ بر این اساس مؤمن باید متوجه تصرفات الهی در این حدود باشد چراکه یکی از صافت الهی مقلب‌القلوب است.