به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی صبح امروز در برنامه سحرگهان حرم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کریمه اهل‌بیت برگزار شد به بررسی الگوی همسرداری حضرت خدیجه سلام‌الله علیها پرداخت و اظهار داشت: جوانان توجه داشته باشند انتخاب همسر(گزینش ) اساس استحکام و هویت پرهیز از طلاق است.
سخنران آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها به معیارهای انتخاب همسر از منظر حضرت خدیجه سلام‌الله علیها اشاره کرد و گفت: حضرت خدجه سلام الله علیها در خطاب به رسول اکرم(ص) فرمودند: «یَابْنَ عَمّ! اِنّی قَدْ رَغِبْتُ فِیكَ لِقِرابَتِكَ مِنّی وَ شَرَفِكَ فی قَوْمِكَ وَ اَمانَتِكَ عِنْدَهُمْ وَ حُسْنِ خُلْقِكَ وَ صِدْقِ حَدِیثِكَ؛ ای پسرعمو! من به خاطر خویشاوندی‌ات با من، و شرف و امانت‌داری‌ات در میان قوم خود، و به جهت اخلاق نیك و راست‌گویی‌ات، به تو تمایل پیدا كردم.»
استاد حوزه علمیه قم رابطه عاطفی را از اوصاف سبک همسرداری حضرت خدیجه سلام‌الله علیها برشمرد و ابراز داشت: حضرت خدیجه سلام‌الله علیها اشعار بسیار زیادی در وصف حضرت محمد(ص) دارند که تاریخ آن‌ها را ثبت و ضبط کرده است.
حجت‌الاسلام رفیعی اطلاعت پذیری را از دیگر ویژگی‌های الگوی همسرداری حضرت خدیجه سلام‌الله علیها برشمرد و گفت: مردان نیز توجه داشته باشند که نگاه به زن نباید یک نگاه بهره‌مندی باشد؛ به این معنا که در خوشی‌ها و سخی‌ها باید همراهی طرفینی به زندگی مشترک حاکم باشد.
کارشناس معارفی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها کسب رضایت همسر را از ویژگی‌های برجسته سبک همسر داری محبوب‌ترین همسر رسول اکرم(ص) توصیف کرد و عنوان داشت: شرایط شعب ابی‌طالب شرایطی ویژه بود شرایطی که حضرت خدیجه سلام‌الله علیها با حضور در آن اوج وفاداری با نبی گرامی اسلام و دین مبین اسلام را اثبات کرد.
وی افزود: ازدواج‌های نبی اکرم(ص) علاوه بر تدارک مصالحی ایمانی در جریان رسالت پس از رحلت حضرت خدیجه سلام‌الله علیها بود این در حالی است که حضرت بارها از حضرت خدیجه بین اصحاب و همسران خود پس از رحلت ایشان تعریف کردند و سخن‌ها گفتند.