به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، خدیجه کبرا سلام‌الله علیها، تنها همسر پیامبر اکرم(ص) که خداوند متعال به هنگام نزول وحی به ساحت او سلام و درود می‌فرستاد؛ تنها همسری که پیامبر اکرم(ص) تا آخرین لحظات عمر پربرکت خود از محبت‌ها، بزرگی‌ها و جهادهای او می‌گفت.
۱۰ رمضان، هنوز ۳ سال مانده به تاریخی که اسلام آن را مبدأ رویدادهای مهم خود قرار داد؛ گویا تاریخ هجری هم غم رحلت او را تاب نمی آورد، آری! تنها بانوی یاور رسول اکرم(ص) رحلت گزید و به عرشیان ملکوت اعلی پیوست.
بر اساس این گزارش امروز( ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸) اجتماع بزرگ یاوران ام المومنین حضرت خدیجه کبرا سلام‌الله علیها هم‌زمان با شب این رویداد مهم تاریخ عهد نزول از سوی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها برگزار می‌شود.
گفتنی است این اجتماع عظیم مردمی در صحن امام رضا علیه السلام از ساعت ۱۸ آغاز خواهد شد؛ این در حالی است که ساعت ۱۸:۳۰ دسته عزاداری نیز از مسجد امام حسن عسکری علیه‌السلام به‌سوی حرم مطهر حرکت خواهد کرد.
بر اساس اعلام اداره اطلاع‌رسانی و تشریفات حرم بانوی کریمه اهل‌بیت شعرخوانی صابر خراسانی و مداحی مداحان شالبافان و حسینی نژاد از برنامه‌های این اجتماع عظیم و هیئت عزاداری خواهد بود.