به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام محمد حاج ابوالقاسم دولابی عصر امروز در محفل ترتیل خوانی قرآن کریم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، با بیان اینکه در آیات جز پانزدهم قرآن کریم داستان اصحاب کهف بیان شده است، اظهار داشت: داستان اصحاب کهف، ماجرای جوانان حق‌طلبی است که برای حفظ ایمان خود از محیط کفر به غار می‌گریزند.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: این جوانان به مدت سه قرن به خواب می‌روند و خداوند با سالم نگه‌داشتن جسم این جوانان قدرت حق خود را به امت‌ها نشان می‌دهد.
وی افزود: دارا بودن قدرت معنویت و حق‌طلبی این جوانان را به اسوه و الگویی برای امت‌ها در طول تاریخ مبدل ساخته است.
حجت‌الاسلام حاج ابوالقاسم خاطرنشان کرد: یکی از سنت‌های الهی این است که خداوند نام و یاد جوانان حق‌طلب را حفظ کرده و آن‌ها را حجت بر امت‌ها قرار می‌دهد.
وی افزود: جوانان امروز ما و شهدای مدافع حرم به ویژه شهید حججی مصداق جوانان اصحاب کهف هستند.
استاد حوزه علمیه قم ارتباط مستمر با خداوند را از دیگر ویژگی‌های اصحاب کهف برشمرد، گفت: داستان اصحاب کهف نشان می‌دهد که جوان باید حق‌طلب باشد و تحت تأثیر شرایط محیطی قرار نگیرد.
حجت‌الاسلام حاج ابوالقاسم تصریح کرد: امروز دشمن به بهانه مد، شادی و نشاط قصد دارد جوانان ما را تحت تأثیر شرایط محیطی قرار دهد؛ در حالی که قرآن کریم شاخصه جوان مؤمن را حق‌طلبی می‌داند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه نقش جوانان در قیام امام زمان (عج) نقش مهمی است، ادامه داد: بیشتر لشکریان امام زمان (عج) جوانان هستند.
وی در پایان یادآور شد: در قرآن کریم بیان شده که تمامی انبیای الهی در سن جوانی به نبوت مبعوث شده و برای احقاق حق قیام کرده‌اند.