به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، لیالی قدر؛ زمانی برای عبادت و بندگی، لحظاتی که خیل مؤمنان همراه با عزیزان خود به محافل احیاء می‌آیند تا مشی یک سال بندگی خود را به امضای امام عصر (عج) برسانند.
بر اساس این گزارش آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله به‌منظور تکریم زائران و مجاوران و تثبیت آرامش عمومی در مراسم احیاء لیالی قدر برنامه تفکیک ورودی‌های حرم مطهر را اعلام کرد.
این گزارش می‌افزاید که محل استقرار برادران در لیالی قدر رواق برادران (رواق‌های بالاسر، شهید مطهر و طباطبائی)، شبستان حضرت زهرا سلام‌الله علیها، شبستان امام خمینی (ره) و صحن حضرت صاحب‌الزمان (عج) است.
گفتنی است مبادی ورودی ویژه‌برداران درب‌های ۱، ۹، ۱۰،۱۴،۱۷ و ۲۱ اعلام‌شده است.
همچنین رواق خواهران، شبستان‌های مسجد اعظم، صحن امام رضا علیه‌السلام، شبستان حضرت نجمه خاتون سلام‌الله علیها و بالکن‌های شبستان امام خمینی (ره) ویژه استقرار بانوان تعیین‌شده است.
بر اساس اعلام اداره اطلاع‌رسانی حرم مطهر ورودی‌های ویژه بانوان درب‌های ۲،۳،۴،۵،۶،۷،۸،۱۱،۱۸ و ۲۰ اعلام‌شده است.
لازم به ذکر است میدان آستانه، میدان بزرگ امام خمینی (ره)، صحن جامع فاطمی و صحن جوادالائمه علیه‌السلام از اماکن استقرار خانوادگی در لیالی قدر خواهد بود؛ این در حالی است که مبادی ۱۷،۲۲،۲۳ و ۲۴ برای تشرف خانوادگی در این شب‌ها تعیین‌شده است.