به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر که در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) اقامه شد، با اشاره به دعای مکارم اخلاق امام سجاد علیه‌السلام اظهار کرد: ایشان در این دعا از خداوند متعال می‌خواهند که به لباس تقوا مزین شوند؛ لباس تقوا عفو را در انسان تقویت کرده و موجب می‌شود که خشم خود را فرونشاند و به وسیله تقوا آتش خشم خاموش می‌شود.

وی با بیان اینکه روزه در دیگر ادیان الهی هم وجود داشته اما پس از آن عید نبوده است، بیان کرد: عید فطر و نماز این عید سعید از نمادهای وحدت امت اسلام است.

امام جمعه قم با بیان اینکه این وحدت موجب ناامیدی استکبار جهانی می‌شود، بیان کرد: دشمنان اسلام با مشاهده صفوف وحدت مسلمین در نماز عید فطر در می‌یابند که به اهداف خود دست نخواهند یافت.

وی با بیان اینکه عید مسلمانان با وجود شادی و سرور با عبادت آمیخته است، افزود: مسلمانان نتیجه یک ماه مراقبت از نفس و روزه داری را در عید فطر جشن می‌گیرند.

سعیدی از مهمترین آثار روزه را تقوا و مقابله با هوای نفس توصیف کرد و یادآور شد: روزه‌داری موجب تقویت تقوا می‌شود و وقتی که تقوا در کسی بیشتر شود در برابر شیطان مقاومت بیشتری خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امام خمینی(ره) با تکیه بر سرمایه عظیم تقوا قیام ۱۵ خرداد را رقم زد، افزود: ایشان در دوران دفاع مقدس نیز با عنصر مقاومت برابر دشمنان ایستادند و فرمودند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نیز ۳۰ سال است که انقلاب را هدایت و رهبری می‌کنند، بیان کرد: مسؤولان باید به توصیه‌های رهبری توجه کرده و در مسیر رفع مشکلات جامعه کوشا باشند.

وی ضرورت استفاده از ظرفیت جوانان را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: باید وابستگی اقتصاد کشور به نفت قطع شده و قوه قضاییه نیز نسبت به مقابله با پدیده شوم قاچاق اهتمام بیش ازپیش را داشته باشد.

سعیدی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه شهر قم حرم اهل بیت(ع) است، تاکید کرد: شهر قم عش آل محمد(ص) و حرم اهل بیت(ع) است و باید قداست این شهر بیش از پیش حفظ شود.