به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن سعیدی قبل از نماز مغرب و عشاء امشب در مراسم بزرگداشت چهلمین و نهمین سالگرد شهادت شهید آیت‌‌الله سید محمدرضا سعیدی نخستین مجتهد شهید انقلاب که در وادی‌السلام قم برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه شجاعت یکی از صفات برجسته این شخصیت حوزوی بوده است، اظهار کرد: افرادی که از نزدیک با این شهید بزرگوار در ارتباط بودند بارها به صفت شجاعت شهید اشاره داشتند.
وی اضافه کرد: این یار بنیان‌گذار کبیر انقلاب به تبعیت از امام خود در راه حق و پیروزی اسلام بی‌باک، شجاع و نترس تلاش می‌کرد و دو ارزش فراموش شده اسلامی که امر به معروف و نهی از منکر است را در آن دوران در مقام عمل و در زندگی خود دنبال می‌کرد.
فرزند شهید آیت‌الله محمدرضا سعیدی خاطرنشان کرد: روحانیت باید به خود بنازد که شخصیت‌هایی قدبرافراشته در مقابل طاغوت همچون شهید آیت‌الله سعیدی‌ها را داشته و دارد که در مقابل نیروهای تا دندان مسلح ساواک می‌ایستادند و برای پیروزی اسلام و تحقق آرمان‌های انقلاب گام برمی‌دارند.
وی با بیان اینکه صفت بارز شهید سعیدی‌ها ایستادگی مقابل ظلم و ستم ظالمان بوده است، ادامه داد: نظام اسلامی به برکت خون شهدا و تدبیر و رشادت شخصیت‌هایی همانند رهبر معظم انقلاب توانسته مقابل کدخدایی آمریکا و ظلم‌های استکبار جهانی ایستادگی کند.
این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه دو نفر از فرزندان شهید آیت‌الله سید محمدرضا سعیدی در جبهه‌های حق علیه باطل قربانی حمله شیمیایی شدند، تصریح کرد: تاکید این شهید بزرگوار ادامه دادن مسیر انقلاب اسلامی و تحقق آرمان‌های این انقلاب بود که امیدواریم بتوانیم به این تاکید مهم به‌خوبی عمل کنیم.