به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با بیان اینکه مشرکان به دلیل خوی استکباری هیچگاه بر عهد و پیمان پایبند نیستند، اظهار کرد: رسول گرامی اسلام(ص) می‌فرمایند عهد و پیمان از عناصر اصلی و محوری دین مبین اسلام است و کسی که فاقد چنین عنصری باشد مشخص است که فاقد دین است.
امام جمعه قم تصریح کرد: مشرکان مستکبر با زیاده خواهی، اعمال زشت و پیمان شکنی خودشان نباید انتظار داشته باشند که مسلمانان به طور یکجانبه به پیمان‌های خود وفادار بمانند.
آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه رهبر انقلاب پنج استدلال را برای ضرورت مقاومت مورد توجه قرار دادند، گفت: واکنش طبیعی هر ملت آزاده در مقابل آرایش تهاجمی دشمن مقاومت است و مقاومت واکنشی فطری در برابر باج خواهی است.
نماینده ولی‌فقیه در استان قم با بیان اینکه شجاعت و بصیرت امام خمینی(ره) را در رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مشاهده می‌کنیم، افزود: این روزها شاهد عظمت ملت ایران و ادامه راه امام در برابر یاوه گویی‌های ترامپ و توسل او به میانجی گران هستیم.
آیت‌الله سعیدی با اشاره به اینکه پاسخ رهبر و ملت ایران در برابر مشکلات فقط مقاومت است، گفت: در سایه مقاومت است که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ هزینه سازش از هزینه مقاومت به مراتب بیشتر است. تجربه حکومت‌های سازشکار مصر در دوران حسنی مبارک، مرسی و… تجربه سازش معمر قذافی و سعودی‌ها که تبدیل به گاو شیرده شدند روشن است.
تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با اشاره به اینکه غرب باوران و افراد سست عنصر و منفعل می‌گویند مقاومت بی‌فایده است، اظهار کرد: در عمل ثابت شده است که مقاومت در اقتدار و عظمت تاثیرگذار است و بلوک مقاومت اسلامی با محوریت ایران اسلامی در برابر بلوک مستکبرین با محوریت صهیونیست‌ها و آمریکا صف آرایی کردند و بلوک مقاومت هر روز تقویت شده و جبهه استکبار و صهیونیست به سقوط نهایی خودشان نزدیک می شوند.
آیت‌الله سعیدی با اشاره به دیدار صبح روز گذشته نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری اظهار کرد: او در این دیدار اعلام کرد قصد دارد پیام رئیس جمهور آمریکا را به ایشان برساند و مطالبی را منتقل کند.
استاد سطوح عالی حوزه با اشاره به اینکه پیام ترامپ به ایران آنقدر بچه گانه، مستکبرانه و بی ارزش بود که رهبر فهیم و حکیم انقلاب او را لایق ارسال پیام ندانستند، یادآور شد: دولتمردان آمریکا به هیچ عهد و پیمانی پایبند نیستند؛ جمهوری اسلامی ایران چند سال در موضوع هسته ای در قالب ۱+۵ با آمریکا و اروپا مذاکره کرد اما اوباما بلافاصله برجام را نقض کرد.
آیت‌الله سعیدی گفت: ترامپ هم که به طور یکجانبه از برجام خارج شد و البته او از ابتدای ریاست جمهوری خودش مرتب تهدید می کند و رهبری نیز فرمودند با کشوری که زیر تمام توافق‌ها زده است مذاکره نخواهیم کرد.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با بیان اینکه رهبری در سخنان کوتاه ولی قاطعانه خودشان بی‌منطقی و زورگویی رئیس جمهوری آمریکا را مورد توجه قرار دادند، گفت: شاید در دنیا برخی‌ها از پیام‌های افرادی همچون ترامپ حساب ببرند ولی ملت رشید ایران اسلامی در برابر چنین پیام‌هایی فریاد هیهات مناالذله بر می آورند.
آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه آمریکا می خواهد از این طریق فرصت مجددی برای تشدید فشارها فراهم کند یادآور شد: تا وقتی که آمریکا از موضع مستکبرانه با مردم سخن می‌گوید و هر روز به دنبال تهدید ملت شجاع ایران اسلامی است ما بر همان موضع راهبردی خود ایستاده‌ایم و این موضع را با شعار «مرگ بر آمریکا» اعلام می کنیم.