به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت الاسلام صادق گلزاده در سیزدهمین نشست کمیته نمایندگان آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه ایران اسلامی که در سالن جلسات ساختمان کریمه آستان بانوی کرامت برگزار شد، با اشاره به اهمیت ایجاد ارتباط شبکه‌ای میان اعتاب مقدس جهان اسلام اظهار کرد: سازمان حج و زیارت بیشتر فعالیت‌های خود را در خارج از ایران اسلامی دنبال می‌کند و حجم قابل توجهی از زائران آستان‌های مقدس جهان را زائران ایرانی تشکیل می‌دهند که با همت سازمان حج و زیارت در اعتاب خارج از ایران حضور می‌یابند.
وی از جایگاه دیپلماسی در میان اعتاب مقدس یاد کرد و افزود: تعریف این دیپلماسی این است که تعامل و همکاری و همراهی عتبه‌ها به هر شکل ممکن به وجود آید.
نماینده سازمان حج و زیارت مطرح کرد: برای اینکه بتوانیم کار را به خوبی پیش ببریم به چشم‌انداز نیاز داریم که در امتداد این چشم‌انداز باید اهداف و سیاست‌های راهبردی و بیانیه ماموریت و وظایف و ساختار را تدوین کنیم.
وی ادامه داد: کلام اهل بیت(ع) اگر در دل و جان همه مردم اعم از شیعه و مسلمان و غیرمسلمان نفوذ کند شاهد گرایش جهانیان به اهل‌بیت(ع) خواهیم بود.
نماینده سازمان حج و زیارت خواستار استفاده از تجربه و ظرفیت بزرگ حج شد و تصریح کرد: جهانیان به برتری ایران در زمینه حج اذعان دارند و می‌توانیم با برنامه‌ریزی فرهنگی کاربردی زائرمحور کاری کنیم که آستان‌های مقدس به الگویی برای جهانیان مبدل شود و این دغدغه‌مندی توسط زائران عراقی به عتبه های مقدس این کشور منتقل شود.
وی خاطرنشان کرد: همه طراحی ها باید بر محوریت ایمان و معرفت افزایی صورت گیرد و برنامه جامع عمقی و محوری تدوین کنیم تا برنامه های عتبه های مقدس جایگاه والایی یافته و رضایتمندی زائران را به همراه داشته باشد.
گلزاده در بخش پایانی سخنان خود گفت: برپایی نمایشگاه جامعی از تولیدات اعتاب مقدس می تواند دستاوردهای بسیار خوبی به همراه داشته باشد تا همگان با تولیدات آستان های مقدس آشنا شوند.