به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س)، آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه‌السلام، حجج‌اسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران، احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی، اصغر دستغیب تولیت آستان مقدس شاهچراغ و نمایندگان آستان‌های مقدس و سازمان اوقاف و امور خیریه در این اجلاسیه حضور یافتند.
آیت‌الله سعیدی در ابتدای مراسم، یکی از نکات کلیدی اجلاسیه اعتاب مقدس را رسیدن به راهکار انتقال پیام و معارف اهل بیت(ع) به مردم توصیف کرد.
وی عراق را کشوری دوست و برادر خواند و تأکید کرد: ما به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از ارتباط با عراق دست نخواهیم کشید.
حجت‌الاسلام محمدعلی موحدی مدیر مرکز بین‌الملل آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه اتحادیه اعتاب مقدس وارد مرحله جدیدی شده است، تغییر ساختار و فرآیند و برنامه ها را ضروری دانست.
وی این جلسه را برای نمایندگان آستان های مقدس بسیار حیاتی و مهم عنوان و ضمانت اجرایی طرح ها را مساله بسیار مهم برای اتحادیه اعتاب مقدس توصیف کرد.
تولیت ها و نمایندگان اعتاب مقدس در ادامه این اجلاسیه به بحث و تبادل نظر درباره دستور جلسه و سه موضوع اصلی آن پرداختند.
امر به معروف و نهی از منکر، نقش آستان‌های مقدس در کاهش آسیب های اجتماعی و سبک زندگی موضوع هایی بود که در این جلسه به بحث گذاشته شد و هر کدام از حاضران در اجلاسیه به ارائه نظرات خود پرداختند.
این سه موضوع در سیزدهمین نشست کمیته نمایندگان آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه ایران اسلامی که روز گذشته در سالن جلسات ساختمان کریمه آستان بانوی کرامت برگزار شد، نیز مورد بحث قرار گرفت.
و امروز در نشست اجلاسیه گزارشی از مباحث سیزدهمین نشست کمیته نمایندگان آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه ارائه شد.