به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، خانم روحانی در رواق حضرت خدیجه سلام‌الله علیها طی سخنانی در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر در مورد غیبت و حق‌الناس اظهار کرد: غیبت هم حق‌الناس و هم حق‌الله است و تنها عامل بازدارنده این صفت ناپسند تقوی الهی است.
وی با بیان اینکه غیبت بدگویی وپرده‌دری نسبت به حیثیت افراد است و از گناهان کبیره محسوب می‌شود، گفت: غیبت یعنی بازگو کردن کارهای ناپسند و عیوب جسمی و اخلاقی افراد درنبودشان، به شیوه‌ای که سبب ناراحت آن‌ها شود .
کارشناس معرفی حرم مطهر بانوی کرامت با تاکید براینکه نسبت دادن عملی به فردی که آن را مرتکب نشده تهمت محسوب می‌شود، تصریح کرد: .پیامبر در معراج افرادی را مشاهده کردند که صورت خود را با چنگال خویش می‌خراشیدند واز جبرئیل پرسیدند: اینها چه کسانی هستند ؟ جبرئیل فرمودند: اینان غیبت‌کنندگان هستند.
روحانی درخصوص آثارغیبت اظهار کرد: غیبت سبب ایجاد کینه و دشمنی، حس بدبینی و ازبین رفتن اعتماد می‌شود.
وی با تاکید براینکه غیبت یک عمل خلاف توحید است گفت: این گناه با روح اسلام که دعوت به هم‌گرایی دارد در تضاد است و از جمله پیامدهای اخروی آن نابودی دین، عدم پذیرش اعمال نیک و تاخیر در پاداش است.
روحانی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: تقویت ایمان به خدا و روز حساب باعث اجتناب ازهمه گناهان باعث اعتلای انسان می‌شود.