به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین جواد محمدزمانی طی گفت‌و‌گویی با اشاره به برگزاری کنگره ملی شعر فاطمی، عنوان کرد: موضوعات این کنگره در را بطه با ابعاد شخصیت کریمه اهل‌بیت(س)، حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، مفهوم زیارت آن حضرت و ابعاد گسترده آن است.
وی در خصوص بخش‌های متنوع این کنگره تصریح کرد: این کنگره در بخش‌های مختلف ادبی و هنری از جمله؛ شعر کلاسیک متشکل از غزل، قصیده، مثنوی، رباعی، دوبیتی و غیره، شعر نو متشکل از نیمایی، آزاد، هایکو، سه‌گانی و غیره، شعر کودک ونوجوان، ترانه و سرود برگزار می‌شود.
دبیر علمی کنگره شعر ملی فاطمی گفت: فراخوان این کنگره ۱۹ خردادماه اعلام شده و علاقه‌مندان به شرکت در این کنگره فرصت داشتند که آثار خود راتا ۹ تیرماه در تارنمای keramat . amfm. ir / fopثبت کنند .
وی ادامه داد: با توجه به کمبود زمان امکان تمدید این مهلت وجود نداشته و اعلام نتایج ۱۶ تیرماه خواهد بود.
حجت الاسلام زمانی با تاکید بر اینکه بیشترین آثار این کنگره به مضمون‌های زندگی بانوی کرامت توجه داشته است، اظهار کرد: بیش از ۸۰۰ اثر توسط ۳۷۰ شاعر از سراسر ایران اسلامی به دبیرخانه رسیده است که ۷۰ درصد آثار در بخش کلاسیک بوده و از نظر کیفی نیز از سطح قابل توجهی برخوردار است.
وی در انتها در رابطه با اختتامیه این کنگره گفت: پنج‌شنبه ۲۰ تیرماه اختتامیه این کنگره است که در این مراسم از دو تن از شاعران پیشکسوت و شاعران جوان آیینی تجلیل ویژه به عمل می‌آید.