به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، مراسم اختتامیه نخستین کنگره ملی شعر فاطمی ظهر امروز با حضور آیت‌الله سیدمحمد سعیدی نماینده ولی‌فقیه در استان قم، جمعی از شاعران آیینی، مسؤولان و خادمان حرم کریمه اهل‌بیت(س) در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی(ره) حرم مطهر برگزار شد.
پدر شعر آیینی کشور طی سخنانی در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: برگزاری این نوع مراسم‌ها و کنگره‌ها در مسیر تبلیغ و تبیین مکتب گران‌سنگ شیعی می‌تواند برای دغدغه‌مندان اهل‌بیت(ع) مژده خوشحال‌کننده‌ای باشد و استمرار این خط به تدریج شگفتی‌ها و عظمت‌هایی که در فرهنگ فاطمی نهفته است را نمایان کرده و به تصویر خواهد کشید و با بیانی هنری در اختیار مخاطبان قرار خواهد داد.
محمدعلی مجاهدی ضمن تقدیر از اهتمام تولیت و معاون فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) در استای برگزاری مطلوب نخستین کنگره ملی شعر فاطمی تصریح کرد: امیواریم تداوم این حرکت منجر به تشکیل دبیرخانه دائمی شعر کرامت شود تا در سال‌های آینده بتوانیم گام‌هایی بین‌المللی در این عرصه برداریم.
حجت‌الاسلام والمسلمین جواد محمدزمانی دبیر کنگره ملی شعر فاطمی در این نشست به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و وضعیت آثار رسیده به دبیرخانه کنگره پرداخت.
در پایان این مراسم، محمد جواد الهی‌پور از قم، سید ابوالفضل مبارز از خراسان رضوی، فاطمه عارف‌نژاد از قم، علی حقیقی از کرمانشاه، شهره انجم‌شعاع از قم، محمدرضا حسین‌زاده بازرگانی از گیلان، سیده نرگس میرفیضی، مینا شیرخوان و محمد کاوه از قم و علی سلیمیان از اصفهان به‌عنوان برگزیدگان بخش کلاسیک کنگره ملی شعر فاطمی تقدیر شدند.
همچنین فاطمه بیرانوند از لرستان در بخش شعر نو و سپید و فاطمه غلاملو از یزد و امین بهاری‌زاده از خوزستان در بخش شعر کودک و نوجوان این کنگره مورد تجلیل قرار گرفتند.
اهدا نشان و حکم خادمی تشرفی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) به محمدعلی مجاهدی و سیدحمیدرضا برقعی، شعرخوانی و تجلیل از غلامرضا سازگار، علی انسانی و مریم صبراتونی و همچنین تجلیل از نفرات برگزید و شعرخوانی آن‌ها از دیگر بخش‌های این مراسم بوده است.