به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی احمدی طی گفت‌وگویی با اشاره به اینکه سومین جشنواره مردمی کرامت به همت آستان مقدس بانوی کرامت و همزمان با دهه کرامت با مشارکت و محوریت تشکل های مردمی در سطح کشور در حال اجراست، اظهار کرد: جشن کرامت در بیش از دو هزار و ۴۴۰ مسجد و ۲۹۰ بوستان شهری با برنامه‌های متنوع سخنرانی، مدیحه‌سرایی، مسابقات فرهنگی و اهدای جوایز درحال برگزاری است.
وی اضافه کرد: آشنایی با سیره و شخصیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و معرفی دختر نمونه طراز انقلاب اسلامی همزمان با میلاد کریمه اهل‌بیت(س) و روز دختر در قالب دو هزار و ۱۰۰ برنامه جشن دختران آفتاب از جمله برنامه‌های شاخص جشنواره مردمی کرامت است که در این برنامه از دختران برتر و نمونه در حوزه های علمی فرهنگی و ورزشی تجلیل به عمل آمده است.
معاون فرهنگی حرم بانوی کرامت گفت: برپایی بیش از ۷۲۰ ایستگاه صلواتی کریمانه با پذیرایی و طنین آواها و نغمه‌های ملکوتی و مدیحه‌سرایی در سطح اماکن و معابر عمومی به همراه ۴۷۰ ایستگاه فرهنگی کودک و نوجوان و مشاوره در قالب ایستگاه‌های کریمانه بخشی از برنامه های سومین جشنواره مردمی کرامت است .
وی ادامه داد: نصب برچسب خودرو، پوستر ویژه مغازه‌ها، ریسه و پرچم ویژه اماکن و مساجد در هزار و ۸۶۰ مسجد و محله با عنوان طرح آذین‌بندی و محل‌آرایی مساجد و محلات از جمله برنامه‌های جشنواره مردمی کرامت است که با استقبال پرشور تشکل‌های مردمی همراه بوده است.
احمدی خاطرنشان کرد: آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها با همکاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور بسته‌های حمایتی نقدی و غیرنقدی ویژه هر برنامه را تهیه و از طریق ستادهای استانی جشنواره به تشکل های مردمی شرکت کننده در جشنواره اهدا نموده اند.
وی اظهار کرد: تشکل های مردمی مانند هیات کانون های فرهنگی هنری مساجد پایگاه های بسیج موسسات فرهنگی و مردم نهاد می توانند جهت شرکت در این جشنواره فعالیت‌ها و برنامه‌های خود در دهه کرامت را از طریق سایت «amfm.ir» ثبت نام نمایند، آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان جشنواره مردمی کرامت همزمان با ایام الله دهه ولایت در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.