به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، کمال ثریا اردکانی طی گفت‌و گویی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه های متنوع فرهنگی توسط سفیران کریمه در بیش از ۲۰ مرکز بین‌المللی در پنج قاره اظهار کرد: سفیران کریمه در کانادا در مرکز امام علی علیه السلام شهر ونکوور مراسم جشن میلاد کریمه اهل‌بیت(ع) را برگزار کردند.
وی اضافه کرد: در کشور آلمان نیز در مراکز مختلف، برنامه‌های فرهنگی انجام شده است به‌عنوان نمونه در شب میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها، سفیران کریمه با پرچم مبارک آستان مقدس در مرکز فرهنگ اسلامی فرانکفورت هیئت امام علی علیه السلام به مناسبت دهه کرامت در مراسمی حضور داشتند.
رئیس اداره امور بین‌الملل حرم حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها خاطرنشان کرد: در کشور برزیل نیز در مراکز و شهرهای مختلف برنامه‌هایی تدارک دیده‌شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به مراکز و مساجد شهر سائوپائولو از جمله مرکز اسلامی امام مهدی عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف، مرکز حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها، مرکز اسلامی الرسالة، مسجد محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم اشاره کرد.
وی ادامه داد: همچنین در ایالت پارانا، شهر کوریچیبا در مسجد امام علی علیه السلام، در شهر فوز دو ایگواسو در مرکز اسلامی اهل بیت علیهم السلام و حسینیه امام خمینی (ره) این شهر، در مسجد امام علی علیه السلام شهر پونتا گروسا، در ایالت ریو دو ژانیرو در دو شهر ریو دو ژانیرو در مرکز اسلامی امام حسین علیه السلام و همچنین در مرکز اسلامی محمد رسول الله صلی الله شهر آنگرا دوس رییس. در ایالت پرنامبوکو در مرکز اسلامی امام صادق علیه السلام شهر اولیندا و همچنین در مرکز اسلامی علی اکبر علیه السلام شهر بلو جارجیم همین ایالت نیز برنامه‌های مختلف دنبال شده است.
ثریا اردکانی افزود: در ایالت اسپریتو سانتو در مرکز اسلامی امام حسن علیه السلام شهر ماراتازس. در ایالت پارائِبا در مرکز اسلامی حضرت زینب سلام الله علیها شهر ژوآو پِسوآ. در ایالت ماتو گروسو دو سول شهر پونتا پورا و یک مسجد دیگر در همین ایالت و در ایالت گویاس در مرکز اسلامی امام علی علیه السلام شهر گویانا میزبان برنامه‌های دهه کرامت بوده‌اند.
وی از برنامه سفیران کریمه در کشور ترکیه یاد کرد و افزود: مراسم با شکوهی در مسجد زینبیه استانبول ترکیه توسط انجمن زهراانا به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها برگزار گردید که در آن برنامه‌های متنوعی از جمله اجرای سرود میلاد حضرت توسط نوجوانان، جشن تکلیف دختران و غیره با حضور رهبر شیعیان ترکیه برگزار شد.
ثریا اردکانی به برگزاری مراسم‌‌های مختلف در مراکز و مساجد کشور انگلستان و همچنین حسینیه شیعه اثنی عشری شهر انتاناناریوو کشور ماداگاسکار اشاره کرد و افزود: در برخی کشورهای دیگر نیز مراسم‌هایی برگزار شد یا سفیران کریمه در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم می‌باشند که از جمله این کشورها، مالزی، استرالیا، نیوزلند، هند و اندونزی و هستند.
وی در ادامه عنوان کرد: وحدت بین مسلمانان زیر سایه پرچم اهل‌بیت علیهم السلام و معرفی شخصیت بانوی کرامت به عنوان الگوی ممتاز زنان و دختران ولایتمدار و بصیر، ایجاد موقعیتی برای تمسک جویی و زیارت پرچم آستان مقدس توسط مشتاقانی که به سبب بعد مسافت نمی‌توانند به زیارت کریمه اهل بیت سلام الله علیها مشرف شوند و تعامل و همدلی با نهادهای دینی در اقصی نقاط جهان از جمله اهداف اعزام گروه های سفیران کریمه به کشورهای گوناگون می‌باشد.