به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی شب گذشته در جشن شام میلاد امام رضا علیه‌السلام که در هیأت محبان‌الرضا علیه‌السلام مشهد مقدس برگزار شد، با بیان اینکه دهه کرامت به‌عنوان دهه سرور و شادی اهل‌بیت(ع) از ابتکارات جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: این دهه یکی از برکات نظام مقدس و نتیجه هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی است که آن را مدیون خون شهیدان هستیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان قم با تاکید بر اینکه مردم هر ساله دهه کرامت را بیشتر گرامی می‌دارند، تصریح کرد: با شکوه برگزار شدن دهه کرامت وابسته به مشارکت مردم و همچنین نشان‌دهنده ولایت‌مداری و محبت مردم است چراکه این مردم هستند که در دهه کرامت نقش اصلی را بر عهده دارند.
آیت‌الله سعیدی از گرفتن عهدهای مختلف از انسان توسط خداوند متعال یاد کرد و گفت: پذیرفتن ولایت‌ اهل‌بیت(ع) یکی از پیمان‌هایی است که خداوند متعال با شیعیان بسته است به همین علت پاسداری و نگه‌داشتن حریم فرهنگ اهل‌بیت(ع) بر ما واجب است و این پیمان ولایت‌مداری و محبت ما نسبت به اهل‌بیت(ع) فقط اختصاص به دوران زندگانی این بزرگواران ندارد.
تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) زیارت را عبادت، تکلیف و پیمان خواند و یادآور شد: ما وظیفه داریم هم در دوران زندگانی هم در دوران وفات به زیارت اهل‌بیت(ع) برویم به همین علت زیارتگاه‌ها یک محل باستانی نیست و زائران نیز گردشگر نیستند بلکه افرادی هستند که با پرداختن به زیارت در حقیقت وظیفه اصلی خود را عمل می‌کنند.
آیت‌الله سعیدی لازمه شفاعت در روز قیامت را عنایت ویژه اهل‌بیت(ع) دانست و مطرح کرد: زیارت عمل به یک پیمان و تکلیف الهی است که باید با اراده، میل باطنی و امید باشد.
امام‌جمعه قم با بیان اینکه زیارت زائران موجب دوری اهل‌بیت(ع) از غربت می‌شود، گفت: بسیاری از مظلومیت‌های اهل‌بیت(ع)، آسیب‌ها و شهادت‌ها به خاطر پیمان‌شکنی افرادی بود که با اهل‌بیت(ع) پیمان داشتند.