به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، مسئولان طرح حافظان حریم حرم آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی، با این شخصیت دیدار و از توصیه‌های وی بهره‌مند شدند.
در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی احمدی معاون فرهنگی آستان مقدس بانوی کرامت گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این طرح ارائه داد.
همچنین، آیت‌الله صافی گلپایگانی نیز با تقدیر و تشکر از مسئولان طرح حریم حرم، لزوم احیای این دو فریضه الهی را یادآورشد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر واجب کفایی است و هر کسی که این دو فریضه الهی را نادیده گیرد، در پیشگاه پروردگار مسؤول است که به امید خدا این طرح و اقدامی که شروع شده موجب احیای این دو فریضه الهی شود که این کاری بسیار ارزشمند و مهم است.
وی در بخشی از سخنان خود، اهمیت امر به معروف و نهی از منکر را از کارهای دیگر بالاتر دانست و افزود: حیات طیبه جامعه زمانی است که مردم امر به معروف و نهی از منکر را به معنای حقیقی‌اش اجرا کنند. اصلاً حفظ دین و ایمان و پاک‌بودن جامعه، به امر به معروف و نهی از منکر وابسته است و اگر این موضوع نادیده گرفته شود، فساد فراگیر می‌شود.
این مرجع تقلید با اشاره به جایگاه شهر مقدس قم و حوزه علمیه این شهر تصریح کرد: شهر قم باید در این زمینه پیش‌قدم و الگو برای دیگر شهرها باشد. اینجا حرم اهل‌بیت(ع) است، نه فقط حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها حرم است بلکه تمام قم، حرم اهل‌بیت(ع) است به همین علت باید مراقب باشیم حرمت آن محفوظ بماند و به صورتی باشد تا کسانی که قصد هنجاشکنی دارند، نتوانند در قم، ابراز وجود کنند.
وی در ادامه با توجه به برخی از ویژگی‌های آمرین به معروف و ناهیان از منکر، بیان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر همگانی شود و همه مردم وقتی خلافی دیدند که امنیت و حیات جامعه را به خطر می‌اندازد اعتراض کنند، آن هم با با بیان و رفتار مناسب، حتماً تأثیرگزار خواهد بود و ریشه خلاف و منکر خشکیده خواهد شد.
این استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در پایان این دیدار خاطرنشان کرد: کاش اینجانب هم در این کار بزرگ حافظان حریم حرم می‌توانستم همراه آمران باشم؛ امیدوارم عنایات خاصه حضرت ولی عصر(عج) شامل حال همه این افراد باشد و بتوانند موجبات رضایت خاطر مبارک ایشان را فراهم آورند.