به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی شب گذشته طی سخنانی در صحن جامع رضوی در جمع زائران و مجاوران حرم امام رضا علیه‌السلام با اشاره به اینکه زائر با حضور در آستان‌های مقدس باید به دنبال زیارت با معرفت باشد، اظهار کرد: مؤمنان مؤظف هستند که با صادقین باشند صادقینی که راست‌کردار و راست‌گفتار هستند و از نشست و برخاست با این افراد گاهی ثمراتی به ما می‌رسد که هزینه یک عمر زندگی ما را تامین می‌کند.
تولیت حرم حضرت معصومه سلام‌الله علیها با بیان اینکه زیارت باید موجب نزدیکی به خداوند متعال شود، اضافه کرد: هر فردی که حرم‌ها را با معرفت زیارت کند و نسبت به ولایت خاندان عصمت و طهارت و شرایط زیارت آگاه باشد ارزش زیارت خود را بالا می‌برد و این زیارت با معرفت با زیارت بی‌معرفت بسیار متفاوت است.
آیت‌الله سعیدی برخی بر اثر نشست و برخاست با افراد نادرست زندگی خود را به سمت تباهی می‌کشانند و در روز قیامت به خود می‌گویند که ای کاش با رفیق‌های ناباب ارتباطی نداشتم اما این سخن آنجا دیگر هیچ کاربردی نخواهد داشت.
امام‌جمعه قم از زیارت به‌عنوان یک دیدار دو طرفه نام برد و گفت: زیارت امام هشتم(ع) یک جاده یک طرفه نیست بلکه جاده‌ای دو طرفه است که یک طرف زائر و طرف دیگر امام هشتم(ع) است به همین علت همانطور که ما حاجت‌‌هایی از امثال این بزرگوار داریم، آن‌ها نیز از ما انتظارات و درخواست‌هایی دارند که باید به این مطالبات توجه داشته باشیم.
آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه زیارت با معرفت موجب آمرزش گناهان می‌شود، ادامه داد: اگر فرد به جایگاه خود در زیارت توجه داشته باشد از کردارهای نادرست خود پشیمان می‌شود و این پشیمانی را در مقام عمل نیز به اثبات می‌رساند.