به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیر خم و سردار سلیمانی رئیس سازمان اردویی و راهیان نور بسیج که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، به برکت ولایت اهل‌بیت(ع) از تفرقه و اختلاف پرهیز می‌شود، اظهار کرد: حقیقت دین ولایت اهل‌بیت(ع) است به این معنا که اگر مردم خداوند متعال را می‌شناسند به برکت ولایت اهل‌بیت(ع) است و زمانی که خداوند متعال می‌خواهد خود را معرفی کند از ظرفیت ولی خود استفاده می‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در استان قم اضافه کرد: اگر فردی به ولایت به درستی معتقد باشد خداوند متعال را نیز به درستی خواهد شناخت و مصداق آن حدیث سلسله‌الذهب است که نکات بسیاری در آن نهفته است.
آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: پیامبر در روز غدیر پیوستی به لااله‌الالله اضافه کردند و فرمودند «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» پس دین و نعمت خدا با ولایت امیرالمومنین(ع) کامل شد.
تولیت آستان بانوی کرامت با تاکید بر اینکه در هر زمانی باید پیوست کلمه لااله‌الالله به مردم گوش‌زد شود، گفت: ما باید بدانیم که ولایت همراه با کلمه «الله» است؛ هر گاه کلمه لااله‌الالله با ولایت مطرح شدند این دین و نعمت کامل است و خداوند متعال راضی است که این دین شما باشد.
آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: موضوغ غدیر و ولایت نیز نه تنها منافی وحدت و انسجام جامعه نیست بلکه محافظ وحدت جامعه است اما با این حال برخی از دشمنان خارجی و ناآگاهان داخلی ولایت و غدیر را عامل تفرقه می‌دانند.
امام‌جمعه قم با بیان اینکه غدیر و ولایت باید به صورت هنرمندانه و به صورت نمایشی برای مردم معرفی شوند، تصریح کرد: در فعالیت‌های مختلف خود باید به سبک و سیره ائمه اطهار(ع) توجه داشته باشیم چراکه همیشه دست‌هایی از درون و بیرون با اهداف مشخص به دنبال این هستند که کلمه لااله‌الالله را از بشروط‌ها جدا کنند تا مردمی که از اهل‌بیت(ع) جدا شدند را طعمه خود قرار دهند و در مرحله نخست در حوزه‌های اندیشه، فکر و باور میان کلمه لااله‌الالله و بشروط‌ها تفرقه و اختلاف پدید می‌آورند.
آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: ولایت امیرالمؤمنین(ع) نماد ولایت پیامبر اسلام(ص) و نمادی از ولایت الله است که تا ولایت امام زمان(عج) و ولایت فقیه ادامه دارد به همین علت داستان بازسازی غدیر امیرالمؤمنین(ع) باید سلسله ولایت را تایید و تاکید کند.
نماینده ولی‌فقیه در استان قم تاکید کرد: در حوزه تجسم و بازسازی صحنه غدیر باید موضوع ولایت فقیه را به شکل دقیق مورد اشاره قرار دهیم تا مخاطبان را به فکر فرو ببریم