به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه های نماز جمعه امروز قم، با اشاره به دلایل دشمنی مشرکین با مسلمانان اظهار کرد: مشرکین از ریشه با باورهای دینی مسلمانان مخالفند به همین خاطر از هر راهی به دنبال براندازی اسلام هستند و هر نظامی که براساس آن باشند به دنبال از بین بردن آن هستند.

نماینده ولی فقیه در استان قم با تاکید بر آیات قرآنی که دلایل و اهداف مشرکین از مقابله با اسلام را بیان می کند خاطرنشان کرد: خداوند تاکید کرده که مسلمانان از هر قراردادی با مشرکین پرهیز کنند و تا زمانی که این تفکر بین مشرکین باشد چاره ای جز مقابله با آنها نیست.

آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه به خاطر خوی استکباری خداوند مستکبران را در قرآن تجاوزگران بزرگ نامیده است گفت: احکام اسلام براساس فطرت انسان و با منطق و اصول تبیین شده است.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به روز بزرگداشت پزشک گفت: پزشکان به سمت و کار خود یعنی درمان به عنوان امری مقدس برای خدمت به خلق خدا نگاه کنند و رعایت حال مردم را داشته باشند.

آیت الله سعیدی با اشاره به آغاز هفته دولت گفت: این سنت حسنه به پاس خدمات شهیدان رجایی و باهنر کلید خورد و دولت تدبیر و امید ۶ سال فرصت خدمت به مردم را داشت و دو سال پایانی فرصت جمع بندی و به سرانجام رساندن طرح ها و برنامه های نیمه کاره است.

استاد سطوح عالی حوزه با اشاره به سالروز وفات شیخ عباس قمی افزود: اثرات این دانشمند فراتر از زمان خود بود و این مرحوم الگویی برای علمای ماست که با اثرات خود پیشگام در آینده باشند.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به ایام نزول آیه تطهیر و مباهله و انگشتربخشی امام علی علیه‌السلام و نزول سوره‌ای در شان اهل بیت(ع) گفت: این مناسبت‌ها فرصت های خوبی برای تاسی به اهل‌بیت(ع) و اثبات تشیع با توجه به این روزها است؛ غدیر درس های زیادی دارد و به ما آموخته است که مسلمانان بر سر بیعتی که داشتند باید بنشینند و مخالفت با غدیر مخالفت با خدا و ولایت است.

امام‌جمعه قم در ادامه سخنان خود با اشاره به روز خانواده و تکریم بازنشستگان گفت: امروز خانواده ها نقش اساسی در دیانت و عفاف فرزندان دارند؛ ما باید غم دیانت و عفاف فرزندان را داشته باشیم و به همین خاطر رهبری تاکید کردند که باید به مساله حجاب توجه ویژه شود و در نهادهای دولتی نظارت جدی نسبت به این موضوع شود.

آیت‌الله سعیدی با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال شبهه پراکنی در حوزه حجاب و عفاف است افزود: دشمن به دنبال ترویج شهوات است و جبهه اصلی کار امروز ما در حوزه فرهنگی است؛ صدا و سیما، نهادها و جوانان خاکریزها را در جبهه فرهنگی بنا کنند و آنهایی که در برهه های مختلف نقشه های دشمنان را بر ملا کردند توجه کنند که دشمن عفت و فرهنگ جامعه را هدف گرفته است و قطعا این بار هم ملت، دشمن را به خاک خواهد کشاند.