به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه علیهاالسلام، آیت‌الله سید محمد سعیدی پیش از ظهر امروز در دیدار دست‌اندرکاران برپایی ایستگاه های صلواتی آستان مقدس که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر انجام شد، با بیان این‌که قرآن کریم در بسیاری از مواردی که به اقامه نماز توصیه کرده، ایتاء زکات را نیز مورد توجه قرار داده است، بیان داشت: ایتاء زکات شامل اطعام و کار خیر می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان قم افزود: ضروری است جایگاه‌های عبادی ما و جایگاه های اقامه نماز، مکان‌های خیررسانی به مردم هم باشند.
آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: حرم‌های اهل‌بیت(ع) باید در امر خیررسانی پیشقدم بوده و اهتمام ویژه ای به ایتاء زکات در کنار اقامه نماز داشته باشند.
تولیت آستان حضرت معصومه علیهاالسلام ایتاء زکات را رسالتی فراموش‌شده عنوان کرد و ادامه داد: رساندن خیر به مردم در جامعه به ویژه در مکان های اقامه نماز و عبادت وظیفه‌ای است که مورد غفلت واقع شده است.
آیت‌الله سعیدی با بیان این‌که هر کار خیری که انجام می‌شود با مشکلات و موانعی روبرو است، اظهار کرد: ولی با وجود موانع و مشکلات باید این کارها با قوت ادامه پیدا کرده و موانع برطرف شود.
امام جمعه قم با تأکید بر تقویت و انجام فعالیت‌های فرهنگی در حرم مطهر، تصریح کرد: برنامه‌های اجرایی حرم به ویژه در مناسبت‌های خاص باید مشخص شود که با چه نیت و عنوانی برگزار می‌شود تا زائران و مجاوران با اطلاع در این برنامه‌ها شرکت کنند.
آیت‌الله سعیدی خدمت به روستاها و مناطق محروم از قبیل اطعام و کار خیر را ضروری عنوان کرد و افزود: لازم است این خدمات با رتبه‌بندی و اولویت‌بندی مناطق محروم انجام شود تا همه از خدمات حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) برخوردار شوند.
نماینده ولی‌فقیه در استان قم توجه به مباحث امنیتی در کارها را خوب برشمرد و تأکید کرد: اما نباید موارد امنیتی، در ارائه خدمات محدودیت ایجاد کند و ضروری است تدابیری اندیشیده شود تا با مدیریت این موارد چه درون آستان مقدس و چه بیرون آستان، برنامه‌ها به خوبی و با سرعت بیشتری انجام شود.
آیت‌الله سعیدی ایجاد یک ایستگاه صلواتی دائم در صحن فاطمی را بسیار بجا دانست و ادامه داد: از حضور دیگر افراد هم برای کمک به برپایی ایستگاه های صلواتی استقبال می‌کنیم.