به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، هادی محمودنژاد ظهر امروز در نشست هماهنگی اقامه نماز ظهر عاشورا که در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی(ره) حرم مطهر کریمه اهل‌‌بیت(س) برگزار شد، بابیان اینکه حرم مطهر بانوی کرامت از ظرفیت‌های و بسترهای موجود برای برپایی باشکوه نماز جماعت ظهر عاشورا استفاده خواهد کرد، عنوان کرد: امسال تلاش می‌کنیم تا با مشارکت هیأت رزمندگان اسلام در صحن امام رضا علیه‌السلام نماز جماعت متفاوتی را برپا کرده و این نماز جماعت را به خیابان‌های منتهی به حرم مطهر متصل کنیم.

وی گفت: با تدبیر آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس و نماینده ولی‌فقیه در استان قم نماز جماعت ظهر عاشورا امسال به امامت آیت‌الله سیدموسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید جهان شیعه اقامه خواهد شد.

معاون اجرایی آستان بانوی کرامت ادامه داد: خادمان حرم مطهر طی روز عاشورا ویژه‌تر از روزهای دیگر در خدمت زائران و مجاوران هستند و همانند سال گذشته برای میزبانی از هیأت‌های مذهبی و اقامه نماز جماعت ظهر برنامه‌ریزی‌ مطلوبی انجام داده‌‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مشخص کردن جهت قبله اقامه نماز به‌ویژه برای خیابان‌های منتهی به حرم مطهر باید موردتوجه قرار گیرد.

همچنین، معاون پشتیبانی و منابع انسانی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) طی سخنانی اظهار کرد: با توجه به اهمیت اقامه باشکوه نماز جماعت ظهر عاشورا امسال به دنبال این هستیم تا با انجام هماهنگی‌های لازم به‌صورت پررنگ‌تری به این اهم بپردازیم.

محمد واحدی بابیان اینکه حرم مطهر در برپایی نماز جماعت ظهر عاشورا به تجربه مطلوبی رسیده است، اضافه کرد: تغییر زمان حرکت برخی از دسته‌جات عزاداری و هماهنگی با آن‌ها برای اقامه نماز جماعت مهم‌ترین موضوع است که دنبال خواهد شد.

انتهای پیام/