به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیها‌السلام، ابراهیم اسلام‌پناه در گفت‌وگویی از برگزاری همایش تکریم از خدام اربعین امام حسین علیه‌السلام در قم خبر داد و گفت: این همایش با حضور حدود ۱۲۰۰ موکب‌دار بزرگ مستقر در ایام پیاده‌روی اربعین در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) برگزار می‌شود.
وی افزود: این موکب‌داران روز ۲۴ و ۲۵ شهریورماه به مشهد مقدس مشرف شده و در همایشی شرکت می‌کنند و روز ۲۶ شهریورماه نیز جهت شرکت در همایش تکریم خدام امام حسین علیه‌السلام در حرم کریمه‌ اهل‌بیت(س) حضور خواهند یافت.
رییس ستاد اربعین آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها با بیان این‌که هماهنگی خوبی با نهادهای امنیتی، خدماتی، انتظامی و سپاه پاسداران در راستای استقبال از این خادمان صورت گرفته است، ادامه داد: استقبال ویژه‌ای از این عزیزان با حضور مسئولان حرم مطهر و همچنین مسئولان ستاد عتبات و ستاد اربعین حسینی استان قم انجام خواهد شد.
وی با اشاره به انتخاب شعار امسال مراسم اربعین حسینی با عنوان «الحسین یجمعنا» گفت: امیدواریم با برگزاری همایش تکریم خدام اربعین امام حسین علیه‌السلام، بتوانیم اهداف پیاده‌روی اربعین حسینی را به جهانیان برسانیم و وفاق و همدلی دو ملت ایران و عراق را بیش از پیش فراهم کنیم.
اسلام‌پناه خاطرنشان کرد: همایش تکریم خدام اربعین امام حسین علیه‌السلام بعد از نماز ظهر و عصر روز سه شنبه، (۲۶ شهریورماه) با قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت آغاز خواهد شد و در ادامه آیت‌الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها برای حاضران سخنرانی خواهند کرد.
وی مرثیه‌خوانی توسط دو مداح نجفی و کربلایی، سخنرانی مذهبی از کشور عراق و زیارت مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌ علیها را از دیگر برنامه‌های این همایش برشمرد و افزود: بعد از برنامه زیارت نیز میهمانان بر سر سفره کریمانه بانوی کرامت حضور خواهند یافت.
رییس ستاد اربعین آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها ادامه داد: بعد از پایان همایش طی مراسم بدرقه‌ای به تهران اعزام خواهند شد تا در روز ۲۷ شهریورماه دیداری با رهبر معظم انقلاب اسلامی داشته باشند و از توصیه‌ها و بیانات ایشان بهره‌مند شوند.
وی در پایان اظهار کرد: امیدواریم این همایش بتواند همدلی و هماهنگی خوبی را در راستای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به زائران اربعین حسینی فراهم کند.