به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، مرتضی حیدری عصر یکشنبه در نشست قرارگاه ۱۹ دی استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، با تاکید بر اینکه سمن‌ها باید متناسب با عملکرد خاص خود از یک دستگاه تخصصی مجوز دریافت کنند، اظهار کرد: برخی از سمن‌ها بدون مجاوز هستند که ما برای مشخص کردن آن‌ها با دستگاه‌های مختلف هماهنگی کرده تا برخورد با آن‌ها را دنبال کنیم.
وی با بیان اینکه سمن‌ها قبل از دریافت مجوز فعالیت باید از نیروی انتظامی استعلام داشته باشند، اضافه کرد: برخی از دستگاه‌ها برنامه‌های مختلفی را در حوزه آسیب‌های اجتماعی اجرا می‌کنند که باید در حوزه اعتبارات مورد توجه قرار گیرند.
فرماندار قم خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰۰ خانه مسافر در استان قم داریم که برخی از آن‌ها بدون مجوز هستند و در میان این بدون مجوزها برخی از واحدها آسیب‌های خاصی را به دنبال دارند که مقابله با آن‌ها باید صورت گیرد.
سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان اینکه باید برای صدور مجوز گروه‌های مردمی برنامه‌ریزی شود، اظهار کرد: ساماندهی سمن‌ها می‌تواند از فعالیت‌های پراکنده جلوگیری کرده و موجب تقسیم‌بندی اعتبارات فرهنگی و اجتماعی به صورت مطلوب شود.