به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، مهدی بابایی عصریکشنبه در نشست قرارگاه ۱۹ دی استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، با بیان اینکه طرح تذکر لسانی با عنوان «رهایی پروانه‌ها» در حلقه مرکزی شهر با محوریت ناحیه مقاومت امام حسین علیه‌السلام و مشارکت مصلی قدس و ستاد اقامه نماز جمعه و عموم مردم دنبال شده است، اظهار کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تخصصی برای ۳۰۰ تیم دو یا سه نفره و انجام ۷۰ روز فعالیت میدانی توسط این افراد از جمله دستاوردهای این طرح است.
وی اضافه کرد: طرح رهایی پروانه‌ها روزانه نزدیک به سه ساعت با ساماندهی تیم‌های مورد نیاز در خیابان‌های شهدا، شهیدان فاطمی، ارم، سه راه بازار، گلزار و کوه خضر دنبال شده است.
دبیر طرح رهایی پروانه‌ها، استفاده از پژوهشگران دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام برای آموزش و معرفی شیوه‌های نوین امر به معروف و نهی از منکر و ارائه آموزش‌های تخصصی برای سرتیم‌های امر به معروف با محوریت مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج را از جمله دیگر اقدامات انجام‌شده در این طرح برشمرد و گفت: اقشار مختلف مردم به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم‌داشتی در این طرح مشارکت داشته‌اند.
وی ادامه داد: در ابتدای کار فکر می‌کردیم که با آسیب‌هایی روبرو خواهیم بود اما با ارائه آموزش‌های لازم با مشکل خاصی روبرو نشدیم.
بابایی با اشاره به برپایی ایستگاه‌های مختلف برای اهدا گل، هدیه و وصیتنامه شهدا به عموم مردم مطرح کرد: در طرح رهایی پروانه‌ها آمران به معروف در میان عموم مردم حضور می‌یافتند و با اهدا هدایایی به افراد، آن‌ها را به فرهنگ حجاب و عفاف دعوت می‌کردند.
وی از اجرای پویش «حجاب حق شهروندی نیست؟» یاد کرد و گفت: در قالب این پویش به دنبال ترویج فرهنگ حجاب و عفاف به‌عنوان یک فرهنگ شهروندی بودیم.
مسئول فرهنگی ناحیه مقاومت امام حسین علیه‌السلام استان قم به راه‌اندازی قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر «ثارالله» اشاره کرد و گفت: در قالب این قرارگاه تلاش می‌کنیم تا کار را به صورت مسجدمحور و محله‌محور دنبال کنیم.