به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، همایش تکریم از خدام اربعین امام حسین علیه‌السلام امروز بعد از نماز ظهر و عصر با حضور ۱۲۰۰ موکب‌دار بزرگ مستقر در ایام پیاده‌روی اربعین در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شده است.
این موکب‌داران روزهای ۲۴ و ۲۵ شهریورماه در همایشی در مشهد مقدس حضور داشتند و امروز ۲۶ شهریورماه برای شرکت در همایش تکریم خدام امام حسین علیه‌السلام در حرم کریمه‌ اهل‌بیت(س) حضور یافته‌اند.
این همایش با هدف تکریم از خادمان امام حسین علیه‌السلام، وفاق و همدلی بیش از پیش دو ملت ایران و عراق و رساندن پیام پیاده‌روی اربعین حسینی به جهانیان دنبال شده است.
در این همایش آیت‌الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها سخنرانی کرده و در ادامه دو مداح نجفی و کربلایی به مرثیه‌خوانی پرداختند.
زیارت مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌ علیها و حضور بر سر سفره کریمانه بانوی کرامت نیز پایان بخش برنامه‌های همایش تکریم از خدام اربعین امام حسین علیه‌السلام بوده است.
این همایش از سوی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها و با همکاری نهادهای امنیتی، خدماتی، انتظامی، سپاه پاسداران و مسئولان ستاد عتبات و ستاد اربعین حسینی استان قم برگزار شده است.
گفتنی است، بعد از پایان همایش، خدام اربعین امام حسین علیه‌السلام، طی مراسم بدرقه‌ای به تهران اعزام شدند تا در روز ۲۷ شهریورماه دیداری با رهبر معظم انقلاب اسلامی داشته باشند.