به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و معاونان وی که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، طی سخنانی اظهار کرد: امروز انقلاب اسلامی در منطقه جایگاه ویژه ای دارد و قدرت نظام اسلامی موجب فروپاشی هیمنه آمریکایی ها در خاورمیانه شده است و این روزها نیز شاهدیم رئیس جمهور آمریکا بارها سخنان خود علیه کشور ما را پس می‌گیرد.

وی بیان داشت:حق در نظام حق ، خوب جلوه می کند و باطل نیز در نظام حق به گونه ای جلوه می کند که مردم آن را رد می کنند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها افزود: در نظام باطل سردمداران در زمینه های مالی مفاسدی دارند و اگر چنین دولت هایی که در گذشته نیز در ایران شاهد حضور آنان بودیم درآمدها را صرف مردم و آبادانی کشور می کردند سرنوشت دیگری غیر از سقوط داشتند.

امام جمعه قم ، با تاکید بر اینکه امروز باید به دولت در مسیر توسعه کشور کمک کرد افزود: در این راستا وابستگان به حاکمیت و مسئولان کشور باید در زمینه موضوعات مالیاتی پیش قدم باشند و نباید اینگونه باشد که تنها از برخی از مردم مالیات دریافت شود و بعضی افراد که درآمد بالایی دارند از پرداخت مالیات فرار نمایند.
آیت الله سعیدی بیان داشت: اگر مردم برخورد قاطع با تخلفات صورت گرفته در زمینه عدم پرداخت مالیات را ببینند ، این امر موجب دلگرمی آنان خواهد شد.

وی با بیان اینکه دستگاه مالیاتی کشور نباید تحت تاثیر سلیقه های سیاسی باشد افزود: سازمان امور مالیاتی کشور می بایست غیر سیاسی ترین نهاد کشور باشد و روند دریافت مالیات ها نباید به سلیقه دولت‌های مستقر گره بخورد.

امام جمعه قم تاکید کرد: در بحث دریافت مالیات ها مشوق هایی به صورت متعارف ، عاقلانه و قابل توجیه می بایست برای تولیدکنندگان در نظر گرفته شود و افرادی که در عرصه ایجاد اشتغال و تولید فعالیت بیشتری دارند به آنان باید کمک های بیشتری صورت گیرد.

آیت الله سعیدی افزود: هر آنچه که از محل مالیات کسب می‌شود باید در مسیر مصرف مالیات خرج شود و نباید یک مورد هم در خارج از مصرف ضروری و آنچه که در قانون تعریف شده خرج شود .

وی افزود : مردم باید انعکاس فعالیت های صورت گرفته از محل درآمدهای مالیاتی را ببینند که در صورت گزارش دادن به مردم رغبت آنها به مشارکت ، بیشتر می شود.