به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام جواد بهشتی‌پور در نشست تشریح برنامه‌های موکب آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) که در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و روابط عمومی عنوان کرد: امسال خدمات موکب آستان مقدس از ۱۶ تا ۲۷ مهرماه دنبال می‌شود.

وی اضافه کرد: هر روز صبح بعد از نماز قرائت زیارت عاشورا و بعد از نمازهای ظهر و عصر و مغرب و عشاء مراسم‌های عزاداری با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین فرحزاد و مرثیه‌سرایی توسط حسن شالبافان دنبال می‌شود.

مدیر روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس با اشاره به اینکه امسال دو دعای ندبه و دو دعای کمیل در موکب آستان مقدس برگزار می‌شود، تصریح کرد: امسال یادواره شهدای مقاومت و محفل ویژه قرآنی با مشارکت حشدالشعبی و حضور قاریان برتر ایران و عراق و مجلسی ویژه بانوان اربعینی برگزار می‌شود.

وی از اعزام سفیران کریمه اهل‌بیت(س) به مواکب مختلف یاد کرد و گفت: برپایی یادمان شهدای مقاومت و اجرای برنامه‌های فرهنگی با محوریت این شهدا از جمله برنامه‌های ویژه امسال خواهد بود.

بهشتی‌پور با اشاره به اجرای طرح راهنمای زائر و رسیدگی به امور گمشدگان مطرح کرد: امسال ۲۰ تلفن اینترنتی برای زائران درنظر گرفته شده تا بتوانند ارتباط لازم را با خانواده‌های خود برقرار کنند.

وی از توزیع ۷۰ هزار هدیه فرهنگی برای کودکان و خردسالان و ۴۰ هزار بسته اقلام بهداشتی برای کودکان و بانوان یاد کرد و گفت: امسال در بخش ویژه بانوان برنامه‌های مخلتفی پیش‌بینی شده که به صورت ویژه دنبال خواهد شد.

بهشتی‌پور خاطرنشان کرد: سوگواره هنری و رسانه‌ای اربعین با مشارکت شهرداری و آستان مقدس و موضوع خانواده‌های اربعینی در بخش ویژه کودکان و بانوان اربعینی و در دو حوزه خدمت و زیارت با شعار الحسین یجمعنا برگزار می‌شود.