به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار مدیرکل و معاونان بهزیستی استان قم در سالن پشت محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت، طی سخنانی، اظهار کرد: خدمت به افراد معلول و ناتوان در جامعه امری اسلامی، انسانی و اخلاقی است.
تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با بیان این‌که عده‌ای همواره به این افراد معلول و ناتوان خدمت می‌کرده‌‌اند و عده‌ای هم به دنبال راه‌های غیرقانونی برای رهایی از وجود چنین افرادی بوده و هستند، افزود: حذف افراد ناتوان از زندگی اجتماعی هیچ‌گونه جایگاهی در اسلام ندارد و صحیح نیست.
وی ادامه داد: وجود افراد معلول و ناتوان در کنار انسان‌ها کمک می‌کند تا هم قدر زندگی و سلامتی که خداوند به آنان عنایت کرده را بیشتر بدانند و هم امیدوار به زندگی شوند و بتوانند درد و رنج این افراد را بهتر و بیشتر درک کنند و کمک‌حال آنها باشند.
آیت‌الله سعیدی با بیان این‌که وجود افراد معلول و ناتوان در جامعه درس‌آموز است، خاطرنشان کرد: باید فرهنگ‌سازی صورت بگیرند تا خانواده‌های بدون فرزند همان‌گونه که به دنبال گرفتن فرزند سالم از مراکز بهزیستی جهت نگهداری هستند، فرزندان ضعیف و معلول را نیز جهت نگهداری بپذیرند.
نماینده ولی‌فقیه در استان قم گفت: جامعه باید با رعایت جهات دینی و انسانی این افراد را بپذیرد و همان‌گونه که برای افراد سالم خدماتی در نظر گرفته می‌شود، برای این افراد نیز به عنوان عضوی از جامعه خدمات ارائه شود.
وی افزود: همان‌گونه که یک جامعه از جنسیت‌های متفاوت تشکیل شده، برای تعالی و پیشرفت اخلاقی جامعه نیز انسان‌های مختلف و متفاوت نیاز است.
آیت‌الله سعیدی بیان کرد: انسان‌های سالم در مقابل کسانی که از سلامت برخوردار نیستند مسئول هستند و باید بپذیرند که سلامتی خود را مدیون افراد ناتوان و معلول هستند و باید سلامتی خود را قدر دانسته وبخشی از هزینه‌های زندگی خود را جهت رسیدگی به افراد ضعیف جامعه بپردازند.