به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) امسال نیز همانند سه سال گذشته با استفاده از ظرفیت خادمان افتخاری و رسمی در عمود ۱۰۸۰ مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی میزبان زائران کربلای معلی خواهد بود.
کاروان موکب آستان مقدس بانوی کرامت عصر چهارشنبه دهم مهرماه در موکب آستان مقدس مستقر واقع در عمود ۱۰۸۰ مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا مستقر و صبح روز پنج‌شنبه یازدهم مهرماه به زیارت حرم‌های مطهر امام حسین علیه‌السلام و حضرت عباس علیه‌السلام مشرف شدند.
خادمان حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در بین‌الحرمین کربلای معلی گردهم آمده و با روضه‌خوانی و سینه‌زنی در عزای سید و سالار شهیدان به سوگ نشستند.
بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر خادمان موکب بانوی کرامت مهمان سفره حرم حضرت عباس علیه‌السلام بودند و تا عصر آن روز به زیارت حرمین کربلای معلی پرداختند.
این کاروان نماز جماعت مغرب و عشاء خود را در مدینه‌الزائرین امام حسین علیه‌السلام اقامه کردند و مراسم شب شهادت حضرت رقیه سلام‌الله علیها با سخنرانی حجت‌الاسلام محمد حسین‌زاده و مدیحه‌سرایی علی محرابی را در حسینیه این مجموعه برپا کردند و بعد از مراسم نیز میهمان مضیف حرم امام حسین علیه‌السلام بودند.
خادمان حرم مطهر بانوی کرامت روز جمعه دوازدهم مهرماه بعد از اقامه نماز و جماعت صبح کار خود را با محوریت آماده‌سازی بخش‌های مختلف برای میزبانی از زائران اربعین تا قبل از نماز مغرب و عشاء دنبال کردند و شب نیز در مراسم شام شهادت حضرت رقیه سلام‌الله علیها از سخنرانی حجت‌الاسلام ثباتی و روضه‌خوانی علی محرابی بهره‌مند شدند.
صبح شنبه سیزدهم مهرماه خادمان موکب آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) به شهر کوفه عزیمت کرده و اعمال مسجد کوفه و مسجد سهله را به عمل آوردند و بعد از آن به پابوسی بارگاه نورانی نجف اشرف و زیارت مضجع شریف امیرالمؤمنین علیه‌السلام مشرف شدند و وعده ظهر را مهمان مضیف حرم حضرت علی علیه‌السلام بودند.
خادمان قمی زائران اربعین حسینی عصر روز شنبه به عمود ۱۰۸۰ مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا بازگشتند و بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء مراسم عزای شهادت امام حسن علیه‌السلام را در حسینیه موکب برپا کردند.
خادمان موکب حرم مطهر بانوی کرامت روزهای ۱۴ و ۱۵ مهرماه نیز کارهای بر زمین مانده موکب را بر دوش گرفته و بخش‌های مختلف اسکان، ایستگاه‌های خدماتی، فرهنگی و صلواتی را راه‌اندازی و حسینیه موکب را سیاه‌پوش و تزیین کردند.
بانوان خادم موکب آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) نیز علاوه بر برپایی غرفه‌های فرهنگی و خدماتی حسینیه و مکان اسکان بخش خواهران را آماده‌سازی کرده‌اند تا از فردا ۱۶ مهرماه میزبانی از زائران اربعین حسینی را آغاز کنند.