به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه علیها السلام، حجت الاسلام حسینی قمی شب گذشته بعد از نماز عشاء در شبستان امام خمینی(ره) طی سخنانی اظهار داشت: حمد و ثنای الهی به نعمات بیشتر و جدید وصل شده است که نشان دهنده این است در صورت شکر به درگاه الهی، افزایش نعمات به وجود خواهد آمد.
وی افزود: نصب العین قرار دادن حمد و ثنای الهی در نعمات و در مصائب امری ضروری است، چرا که مصائب آزمون الهی هست و دنیا دار ابتلا و امتحانات بوده و همیشه بر وفق مراد نیست.
سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: آزمون های الهی برای انسان ها مختلف است و عده ای با فقر، بداخلاقی نزدیکان، شوهر بد اخلاق، همسر بد اخلاق، عروس و داماد بد اخلاق، پدر زن و مادر زن بداخلاق، بیماری، نقصان در جسم و…آزموده خواهند شد.
استاد حوزه علمیه تاکید کرد: پناه بردن نسل جوان به داروهای آرام بخش به خاطر ضعف باورها و عدم رضایت به رضای الهی در مصائب و سختی ها است.
حجت الاسلام حسینی قمی یادآور شد: هیچکس در این دنیا به اندازه انبیاء و اولیاء الهی و اهل بیت(ع) سختی نکشیده اند در حالیکه در تمامی شرایط همواره صبر پیشه کرده و حمد و ثنای الهی را به جا آورده اند.
وی افزود: حضرت علی علیه السلام خلاصه زندگی خودشان را در سه بخش معرفی کرده و می فرمانید بخش اول از ۱۰ تا ۲۳ سالگی است که تمامی آزار و اذیت مشرکان مکه در حق رسول خدا، شامل حال حضرت هم شده است و بخش دوم از ۲۳ سالگی تا ۳۳ سالگی در مدینه که قریب به هشتاد جنگ به همراه نبی گرامی اسلام بودند و جهاد داشته اند و بخش اعظم سختی ها از ۳۳ سالگی و بعد از رحلت رسول خداست که غصب ولایت، شهادت همسرشان، خانه شینی، جنگ جمل، صفین و نهروان را در پیش روی خود داشتنه اند.
سخنران حرم بانوی کرامت تاکید کرد: حضرات معصومین اول مظلومان عالم بوده اند و باید سختی های زندگی آنان به خوبی بررسی و مایه الگو گیری نسل جوان شود.
وی افزود: محال است انسان به تمام آرزوهایش برسد و باید آرزوها با واقعیت ها منطبق باشد تا انسان دچار خطا نشود.