به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، سعید یعقوبی طی گفت‌وگویی با اشاره به استقرار بیش از ۵۰ نفر از نیروهای هلال احمر در موکب آستان مقدس بانوی کرامت از ۱۶ مهرماه اظهار کرد: این افراد در عمود ۱۰۸۰ مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا حضور یافته‌اند تا در کنار خادمان حرم حضرت معصومه سلام‌الله علیها بدون هیچ چشم داشتی به زائران اربعین حسینی خدمت کنند.

وی از حضور ۱۱ پزشک عمومی و متخصص و ۲۱ پرستار در موکب آستان مقدس بانوی کرامت یاد کرد و افزود: ۶ تکنسین دارویی، دو ناظر بهداشت محیط، ۶ نفر به عنوان انتظامات و خدمات و همچنین ۴ امدادگر در تیم درمانی موکب آستان مقدس حضور دارند.

مسئول خدمات درمانی موکب آستان مقدس بانوی کرامت با بیان اینکه ۱۴ نفر از نیروهای تیم درمانی را بانوان و ۳۶ نفر از آن‌ها را آقایان تشکیل می‌دهند، گفت: ۱۵ تن دارو در ۱۲۵ نوع مختلف به موکب آستان مقدس آورده شده است تا در صورت نیاز زائران اربعین حسینی از آن‌ها بهره‌مند شوند.

وی از وجود تجهیزات مختلف مورد نیاز زائران از جمله تجهیزات احیا در موکب آستان مقدس یاد کرد و ادامه داد: یک خودرو آمبولانس نیز در موکب مستقر شده تا در صورت نیاز بیماران را به بیمارستان الحسین علیه‌السلام که نیروهای هلال احمر ایران در آنجا مستقر هستند، منتقل کند.

یعقوبی با اشاره به اینکه تمامی خدمات نیروهای هلال احمر در عمود ۱۰۸۰ به صورت رایگان به زائران اربعین ارائه می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم امسال نیز همانند سال‌های گذشته با استفاده از ظرفیت‌های مختلف موکب خدمات مورد نیاز را به زائران ارائه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: تا ۱۹ مهرماه هزار و ۲۳ نفر از خدمات تزریقات، ۵۱۰ نفر از خدمات پانسمان و در مجموع هفت هزار و ۵۳۱ نفر در موکب آستان مقدس ویزیت شده‌اند.