به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، کریم‌خانی طی گفت‌وگویی با اشاره به فعالیت موکب آستان مقدس کریمه اهل‌‌بیت(س) در عمود ۱۰۸۰ مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا اظهار کرد: برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین تلاش کرده‌ایم تا همه امکانات و بسترهای مورد نیاز را فراهم آوریم.

وی اضافه کرد: تاکنون هفت دستگاه تریلی و کامیونت لوازم و مواد مصرفی برای بخش‌های مختلف موکب به ویژه مهمانسرا در ایران تهیه و به عراق آورده شده و بخشی از اقلام ضروری نیز از کشور عراق تهیه شده است.

مسئول پشتیبانی موکب آستان مقدس بانوی کرامت گفت: با توجه به اینکه امسال حرکت پیاده‌روی اربعین با استقبال گسترده زائران زودتر آغاز شد موکب آستان مقدس نیز که قرار بود از ۱۶ مهرماه فعالیت خود را آغاز کنداز ۱۴ مهرماه آغاز به فعالیت کرد هر چند در این تاریخ تمامی اجناس مورد نیاز موکب به عمود ۱۰۸۰ نرسیده بود و برخی از اقلام در عراق خریداری شد.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدا دو هزار و ۵۰۰ کارتن آب خریداری کردیم و تاکنون چهار هزار کارتن نیز از حرم‌های امام علی علیه‌السلام و حضرت عباس علیه‌السلام به صورت اهدایی تحویل موکب شده است و هزار و۵۰۰ کارتن نیز اهدایی از حرم امام حسین علیه‌السلام به ظرفیت آب‌های موکب اضافه می‌شود که هر کدام از این کارتن‌ها دارای ۶۰ لیوان آب معدنی با ظرفیت ۲۰۰ سی‌سی است.

کریمخانی با اشاره به اینکه خادمان موکب آستان مقدس به صورت شبانه‌روی در حال خدمت‌رسانی به زائران هستند، گفت: فقط طی یک روز به غیر از آمار دمنوش، چای و شربت، بیش از ۱۸ هزار و ۶۰۰ بسته آب لیوانی در میان زائران توزیع شده است.