به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، بیژن سلیمان‌پور ظهر امروز در نشست قرارگاه ۱۹ دی استان قم که در سالن محراب حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که برای ۲۴ دستگاه ۳۰۰ وظیفه اساسی درنظر گرفته شده است سازمان‌ها و نهادهای مختلف استان قم مورد ارزیابی قرار گرفته است که بر اساس ارزیابی‌های انجام شده در حوزه درون سازمانی مشکل خاصی نداریم و میانگین نمرات از ۱۰۰ نمره بالای ۹۰ بوده است.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها و نهادها در حوزه برون‌سازمانی خود مشکلات مختلفی دارند، اضافه کرد: یک گروه کاری ذیل کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی استان قم با دبیری اداره ارشاد تشکیل شده است تا رسالت سازمان‌ها به صورت تفکیکی مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات آن‌ها رفع شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان قم با اشاره به اینکه سامانه جامع نظارت بر انجام تکلیف دستگاه‌ها در حوزه حجاب و عفاف با همکاری برخی از دستگاه‌ها از جمله ارشاد درحال تهیه است، مطرح کرد: ۶۰ نفر از بازرسان ستاد صیانت آموزش دیده و وظیفه دارند تا عملکرد ۲۶ دستگاه مورد نظر را به صورت مستمر مورد بررسی قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: وزارت کشور به عنوان نماینده رئیس جمهور وظیفه نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها در حوزه حجاب و عفاف را بر عهده دارد که در استان قم این رسالت بر عهده استانداری گذاشته شده است.

سلیمان‌پور ادامه داد: با دستور استاندار قم طرح حمایت از طرح‌های ترویجی حجاب و عفاف با استفاده از اعتبارات کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در استانداری قم دنبال شده است و در ادامه نیز این طرح دنبال خواهد شد.

وی از تشکیل مجمع مشورتی بانوان در حوزه حجاب و عفاف با حضور ۷۵ نفر از بانوان نخبه استان قم یاد کرد و گفت: استانداری نشستی را با حضور مسئولان اصناف هماهنگ خواهد کرد تا در این حوزه نیز شاهد تحولات و اقدامات ویژه باشیم.