به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، خانم همتی ظهر امروز در رواق حضرت خدیجه سلام‌الله علیها حرم مطهر بانوی کرامت در جمع بانوان با اشاره به اینکه تنبیه بدنی موجب برخورد نادرست از سوی فرزند با اطرافیان و حتی پدر و مادر خواهد شد، اظهار کرد: زمانی که کودک از سوی والدین یا مربیان تنبیه بدنی می‌شود، دچار احساس ناامیدی خواهد شد که این حس ناامیدی در بزرگ‌سالی کودک را پرخاشگر و افسرده می‌کند.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از رفتار خطا و اشتباه در کودک از همان ابتدا باید کودک را تربیت کرد، کودک درک درستی از انتظارات والدین ندارد به همین علت والدین باید شیوه انتظار خود از کودک را به روشنی و درستی برای او بیان کنند تا کودک بداند چگونه رفتار کند.

کارشناس معارفی حرم مطهر بانوی کرامت صبوری و وقت گذاشتن را از لوازم تربیت کودکان دانست و گفت: تنبیه بدنی موجب کاهش حس اعتماد به نفس در کودک شده و زمینه افزایش حس خشونت و انتقام‌جویی او را در بزرگ‌سالی فراهم می‌کند.

وی اظهار کرد: والدین باید در مقابل کودک مراقب زبان و طرز بیان خود باشند؛ زیرا بعضی از کلمات و واژه‌ها می‌تواند از تنبیه بدنی برای کودک بدتر باشد و به کودک آسیب برساند.

استاد حوزه علمیه خواهران افزود: با گفت‌وگو به فرزندانتان بیاموزید که خطا کرده‌اند و تا زمانی که فرزند شما، در دوران کودکی به سر می‌برد اطمینان حاصل کنید که کودک قوانین خاص خانواده را آموخته است.

همتی یادآور شد: تنبیه بدنی موجب به اشتباه افتادن کودک درباره راه درست و غلط می‌شود به همین علت به فرزندانتان اطمینان دهید که احساسات آن‌ها را درک می‌کنید و به آن‌ها نشان دهید که مراقبشان هستید.