به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی شب گذشته بعد از نماز جماعت مغرب و عشاء همزمان با شب نهم ربیع‌الاول، آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(ع) در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر طی سخنانی اظهار کرد: مرحوم مجلسی برای روز نهم ربیع در زادالمعاد چند مطلب بیان کرده است که مهم‌ترین آن عیدبودن این روز است.
وی با بیان این‌که یکی از موارد توصیه شده در این روز شادبودن است، افزود: شادی و نشاط شیعه عمیق، برگرفته از دین و مدیریت‌شده عقل است.
سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: در روز نهم ربیع خوب است که شیعیان به افراد کوچک‌تر عیدی دهند که این عیدی‌دادن موجب شادی دل مؤمنان و شادی خداوند می‌شود.
وی انفاق و بخشش در روز نهم ربیع را بسیار مهم عنوان کرد و ادامه داد: روایت داریم هر کس در روز نهم ربیع اهل انفاق باشد، خداوند همه گناهانش را می‌بخشد.
مؤمنی گفت: اطعام در روز نهم ربیع نیز بسیار توصیه شده است به صورتی که در روایت داریم اگر اطعام‌شدگان برای فرد اطعام‌دهنده دعا کنند خداوند ۷۰ بلا را از او دفع خواهد کرد.
وی با بیان این‌که خشنودکردن برادر مؤمن در روز نهم ربیع موجب شادی خداوند می‌شود، بیان کرد: نتیجه این خشنودی استجابت دعا خواهد بود.
استاد حوزه علمیه افزود: در روز نهم ربیع مؤمنان باید بسیار شکر خداوند را به دلیل اعطای نعمات به جا آورند که بالاترین نعمت ولایت علی بن ابیطالب علیه‌السلام است.
حجت الاسلام مومنی در پایان یادآور شد: در روز نهم ربیع درهای رحمت الهی باز و کرامت اهل‌بیت(ع) بسیار است که باید در این درگاه همه حوائج خود را طلب کنیم.