به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی امشب در آیین شکرانه خدمت در موکب اربعینی آستان مقدس بانوی کرامت که در شبستان نجمه خاتون(س) حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به برگزاری این مراسم در هفته وحدت اظهار کرد: افتخار می‌کنیم که در امت رسول خدا(ص) بوده و مذهب خود را از وجود امام جعفر صادق علیه‌السلام داریم و امام زمان(عج) نیز خاتم‌الاوصیا هستند و دعا می‌کنیم برای گمراهان از مسیر اهل‌بیت(ع) که به امید خدا به این مسیر هدایت شوند.

وی از اربعین به‌عنوان یک گردهمایی جهانی برای مسلمانان به ویژه شیعیان یاد کرد و افزود: ارتقاء، رشد و حفظ مراسم معنوی اربعین وظیفه همه مسلمانان است و همه مؤظف هستند برای ارتقا، رشد و حفظ اربعین تلاش کنند.

تولیت آستان مقدس بانوی کرامت با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام و اهل‌بیت(ع) از ابتدای بعثت نبی‌اکرم(ص) مقابل حق‌گویان ایستاده‌اند، تصریح کرد: هر چند خود را مطیع نمی‌دانیم اما همین که مهر این بزرگواران را در دل داریم خداوند متعال را شکرگزار هستیم چراکه برخی در دنیای امروز نیز دشمنی با اهل‌بیت(ع) را به ارث برده و از روش‌های مختلف برای بهم‌زدن مراسم اربعین تلاش می‌کردند.

وی با اشاره به تلاش مستمر دشمنان برای بایکوت خبری اربعین عنوان کرد: دشمن از اربعین حسینی هراسان است چراکه این حماسه می‌تواند پیام حقیقی اسلام و شیعه را به جهان منتقل کند به همین علت به صورت مستمر به دنبال جلوگیری از انعکاس اربعین است.

امام‌جمعه قم خاطرنشان کرد: حماسه اربعین حسینی یک حرکت مردمی است و همگان باید تلاش کنیم تا این حماسه مردمی بماند و همانطور که این حماسه مردمی است مواکبی که برای بزرگ‌تر شدن این حماسه برپا می‌شوند نیز باید مردمی باشند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ دستگاه و نهادی نباید برای تبلیغ خود در اربعین به دنبال تجملات‌گرایی باشد، گفت: موکب‌داری لوکس باید از دستور کار موکب‌داران خارج شود چراکه این نوع موکب‌داری در شأن اهل‌بیت(ع) نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم با بیان اینکه ما راه و رسم موکب‌داری را از مردم عراق آموخته‌ایم، عنوان کرد: امسال صدا و سیما به‌خوبی موکب‌داری عراقی‌ها و شیوه عملکرد آن‌ها را به نمایش گذاشت که این اقدام، نوعی شکر نعمت است که می‌تواند الگوی مناسبی را نیز ترویج دهد.

وی با تاکید بر اینکه موکب‌داران باید از رقابت و مسابقه دادن با یکدیگر پرهیز کنند، گفت: اینکه با ارائه خدمات تجملاتی توسط دستگاه‌ها و نهادها مردم عراق احساس حقارت کنند کار بسیار زشت و ناپسندی است به همین علت در موکب‌داری خود باید به ظرافت‌های مختلفی توجه کنیم تا موجب تحقیر فردی نشویم.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به اینکه رفت و آمد موکب‌داران عراقی و ایرانی با یکدیگر دل امام زمان(عج) را شاد می‌کند، عنوان کرد: اقدام خادمان موکب آستان مقدس در راستای تکریم موکب‌داران عراقی قابل تقدیر است.