به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم ظهر امروز با حضور در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) با آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس و نماینده ولی‌فقیه در استان قم دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار از نشان روز قم توسط شخصیت‌های حاضر در سالن محراب رونمایی شد و مسعود نجابتی از طراحان اصلی این نشان طی سخنانی اظهار کرد: کانون هنر شیعی به خاطر اهمیت هنر نوشتار در فضای هنر دینی برای طراحی نشان روز قم واژه «قم» را مبدا کار قرار داد و در این راستا فرم و ظاهر مناسبی را برای کار درنظر گرفته است.

وی ادامه داد: رنگ طلا و خط کوفی که مرتبط با نشانه‌های مختلف در حرم مطهر نیز در طراحی این نشان مورد توجه قرار گرفته است؛ این نشان بر خلاف نمادهای مرسوم حالت ایستاده‌ای دارد که نشان از نماد ایستادگی و مقاومت قمی‌ها در طول تاریخ است.

نجابتی یادآور شد: به همت شهرداری قم قرار است برای تابلوهای خیابان‌ها و طرح‌های مختلف شهری بتوانیم از نشان‌ها و نمادهایی که متناسب با شأن قم باشد استفاده کنیم.

خاطرنشان می‌شود، عباس ذاکران معاون حمل و نقل و ترافیک، مهدی کلانترزاده مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل، مهدی مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم و حسن مالکی‌نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم نیز شهردار قم را در این دیدار همراهی کردند.